23 września 2020, 02:11

Teraz

18°

Fakty

A A A

ŁĘKA OPATOWSKA: Międzynarodowa Misja Handlowa w firmie "Idźczak Meble"

Firma "Idźczak Meble" gościła w środę Misję Handlową, której towarzyszyli przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu a także Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Misja handlowa gości w Poznaniu, podczas tegorocznych targów meblowych. Jeden dzień poświęcony jest wizytacji przedsiębiorstw. Uczestnicy misji reprezentują Chiny, ZEA, USA, Turcję, Rosję, Kazachstan i Indie. - Jako Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii promujemy polską gospodarkę, kluczową branże i najlepsze polskie marki. Jesteśmy obecni na najważniejszych imprezach targowych na świecie. Promujemy również w kraju, poprzez zapraszanie biznesowych delegacji zagranicznych, po to żeby mogli poznać potęgę naszego przemysłu. Pokazujemy im najważniejsze polskie firmy - powiedział Radiu SUD Szymon Klus ekspert ds. handlu międzynarodowego w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Na "Targach Poznańskich" wiele firm wystawia swoje produkty. Dlaczego wybrano do prezentacji firmę Idźczak Meble? - Chcieliśmy pokazać okolice Kępna, które słyną z produkcji meblarskiej, najlepsze firmy i wybór padł na „Idźczak Meble” - dodał Klus.

Wójt gminy Łęka Opatowska, na której terenie zakład istnieje, nie ukrywał swojego zadowolenia. - Delegacje międzynarodowa i rządowa podkreśla zakres działania tej firmy i jej rozwój. Wszystkie firmy z naszej gminy wpływają także na potęgę i bogactwo naszego terenu - przyznał Adam Kopis.

W ramach misji handlowej międzynarodowa delegacja zwiedziła firmę. Marcin Idźczak pokazał proces technologiczny i był dumny z wyróżnienia. Idźczak Meble był jedną z dwóch firm w Polsce, którą przedstawiciele wspomnianych krajów mogli zobaczyć. - To dla nas ogromne wyróżnienie. W tym roku obchodzimy 30-lecie powstania naszej firmy. Cały czas się rozwijamy. W tym roku oddajemy do użytku magazyn wysokiego składowanie o powierzchni przekraczającej 17.000 m². Oddajemy także nową halę produkcyjną, przekraczającą 4500 m². Na tym się nie zatrzymujemy, bo już od czerwca będą nowe maszyny z automatycznymi załadunkami i rozładunkami, co sprawi, że w ciągu dwóch lat jesteśmy w stanie zwiększyć dwukrotnie nasze moce produkcyjne - przyznał Marcin Idźczak.

Miesięcznie produkty tej firmy znajdują 6 tysięcy odbiorców. Firma zatrudnia ponad 250 osób.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl