7 grudnia 2023, 12:17

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Mieszkańcy odwiedzili Magirusa

Sporo osób świętowało w minioną niedzielę, 24 września ze strażakami z OSP Kępno 100-urodziny pojazdu pożarniczego marki Magirus. Strażacy dla odwiedzających otwarli drzwi remizy już od wczesnych godzin rannych.Magirus został wyprodukowany w 1923 roku, do dnia dzisiejszego jest sprawny. Jak każde auto wymaga jednak napraw. Dlatego strażacy postanowili zorganizować zbiórkę środków, które pomogą im w utrzymaniu tego zabytkowego ale funkcjonującego samochodu strażackiego. Przygotowali więc sporo gadżetów z okazji 100 lecia Magirusa, które można było zakupić odwiedzając strażnicę. Wśród nich znalazły się: koszulki, kalendarze, smycze do kluczy a także magnesy. Dodatkowo można było obejrzeć zabytkowy pojazd, sikawki konne i dawny sprzęt strażacki. Wystawiono także nowoczesny sprzęt strażacki. Atrakcją była też możliwość przejechania się zabytkowymi samochodami osobowymi, takimi jak Fiat 126p, Warszawa czy Mini Morris. Na koniec odbył się również przejazd Magirusa ulicami Kępna. jak zwykle mieszkańcy miasta i nie tylko nie zawiedli i tłumnie odwiedzili remizę OSP i wsparli strażaków. To dzięki nim jednostka może dalej funkcjonować i troszczyć się o Magirusa.


Strażacy są pod bardzo dużym wrażeniem tak dużej ilości Kępniaków, którzy z taką hojnością kupowali nasze gadżety. Chcemy podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w święcie Magirusa i wszystkim sponsorom, którzy nam pomogli w organizacji tego wydarzenia i wszystkim tym, którzy je  nagłośnili, również kępińskim księżom -mówi prezes OSP Grzegorz Błażejewski. 


W najbliższym czasie kępińskiego Magirusa spotkać będzie można na Retro Motor Show w Poznaniu, gdzie będzie on częścią stoiska Fundacja Strażacy Wielkopolska. Są to największe w Polsce targi pojazdów zabytkowych., które odbywać się będą w dniach od 6-8 października. Tam również będzie można nabyć gadżety związane z Magirusem.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl