18 czerwca 2024, 05:26

Teraz

16°

Fakty

A A A

REGION: Mieszkańcy Wyszanowa zbudowali biesiadną wiatę - wszystko dla miejscowej integracji

Mieszkańcy Wyszanowa mają nową wiatę biesiadną, która będzie służyła lokalnej integracji. Symboliczne otwarcie tego miejsca nastąpiło w piątkowy wieczór. 


Głównymi inicjatorami tego wszystkiego byli koledzy Jarosław Walczak oraz Paweł Moska - przyznaje sołtys Marian Gruchocki, który jako gospodarz miejscowości dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi. - Ci panowie zaprojektowali ten budynek i wspólnie pracowali przy jego wykończeniu. Oni się bardzo angażują w życie tej wioski, jest jeszcze oczywiście kilka innych osób, którym należą się słowa uznania. Jestem dumny z tych ludzi i z tego obiektu, który dziś cieszy nasze oczy. 


Wiata brzmi trochę ubogo. Nowy obiekt to faktycznie solidna konstrukcja wyposażona w dach, rolety sterowane pilotem, grill z wyciągiem czy zaplecze socjalne. - Planujemy jeszcze zakupić nagrzewnice, które umożliwią organizację spotkań gdy będzie już zimniej - dodaje Jarosław Walczak z Rady Sołeckiej. - My chcemy podziękować sołtysowi, bo to on przede wszystkim umie zjednoczyć młodych ludzi, bo to już jest kolejne pokolenie, które dzisiaj pracuje przy grillu. 


Paweł Moska dodaje, że Rada Sołecka nie poprzestanie na altance. - Przekształciliśmy cały obszar na teren rekreacyjny. Samo wyjście z wiaty z tyłu wskazuje na to, że myślimy nad dalszym udoskonaleniem miejsca poprzez taką ścieżkę edukacyjną dla naszej młodzieży, ławeczki. Tutaj będzie można usiąść, pospacerować. Wizje mamy na kolejne 5 lat, ale nie wiadomo czy mieszkańcy dalej nas wybiorą - dodaje z uśmiechem. 


Podczas piątkowego spotkania dziękowano wszystkim osobom za pomoc i przekazane wsparcie. Budowa wiaty pomiędzy salą OSP a boiskiem sportowym i trybunami była możliwa dzięki środkom przekazanym przez gminę Wieruszów i sponsorów. Jej powstanie wiązało się również ze społeczną pracą kilku mieszkańców. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl