14 kwietnia 2024, 04:08

Teraz

12°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Mieszkania na preferencyjnych warunkach

Do końca roku mają zostać wykończone do stanu deweloperskiego mieszkania w nowym budynku wielorodzinnym, który przy ul. Bursztynowej i Szkole Podstawowej nr 3 powstaje dzięki współpracy Przedsiębiorstwa Komunalnego i gminy Wieruszów.

W budynku będą 24 mieszkania. Lokale mają odpowiednio 45, 54 bądź 65 m2. Mieszkańcy minimum po 20 a maksymalnie po 30 latach ponoszenia opłat staną się ich właścicielami.

- Realizujemy własny program mieszkaniowy - opowiada prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego, Andrzej Małys. - Wzorowaliśmy się na programie realizowanym już od ponad 10 lat w Ostrowie Wlkp. Zatytułowaliśmy go "Wieruszowski Program Własne Mieszkanie". Jest to program polegający na dojściu do własności mieszkania po rozłożeniu na raty tej spłaty.

W przeciwieństwie do budownictwa prywatnego, raty w gminnym programie mają być na nieco atrakcyjniejszych warunkach. - Spółka zainwestowała swoje pieniądze, jest gwarantem rozłożenia tego na raty - dodaje prezes Małys. - Najemcy nie muszą uzyskiwać wiarygodności kredytowej, jakiej wymagają banki. Patrząc na te wyliczenia to ta spłata jest przystępna dla pracującej rodziny.

"Komunalka" już od dłuższego czasu posiada komplet podpisanych umów rezerwacyjnych. Udział gminy w programie polega na udostępnieniu działki, natomiast koszty budowy pokrywa samorządowa spółka. Metr mieszkania w systemie deweloperskim ma kosztować maksymalnie 3300 zł.

Roboty wykonuje firma "Budonis" z Kępna. Umowa opiewa na 3,6 mln zł.

REKLAMA. Sprawdź ofertę nowych mieszkań w dolnośląskim - https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-dolnoslaskie

Autor: wieruszow@radiosud.pl