18 maja 2022, 04:53

Teraz

Fakty

A A A

MIKSTAT: Uderzył w znak drogowy

Uszkodził znak drogowy w Mikstacie a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Następnego dnia zgłosił się do ostrzeszowskiej komendy.Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 25 stycznia.

Około godz. 23:10 dyżurny ostrzeszowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, które zaistnało w miejscowości Mikstat na ul.Chopina.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący pojazdem o początkowych numerach rejestracyjnych DOL, uderzył w znak drogowy, który przewracjąc się uszkodził fasadę budynku oraz rynnę i dach, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wykonali czynności celem ustalenia sprawcy zdarzenia sporządzając stosowną dokumentację. Na ustalenie sprawcy nie trzeba było długo czekać. Następnego dnia do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zgłosił się 26-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów, który poinformował, że to on uszkodził znak drogowy w miejscowości Mikstat, co powierdziły również uszkodzenia na pojeździe marki VW, którym wówczas kierował -powiedziała Magdalena Handziuk z KPP w Ostrzeszowie.

Na sprawcę nałożono mandat karny w kwocie 2.000 złotych.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl