14 lipca 2024, 12:24

Teraz

23°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych w Wieruszowie

W Wieruszowie w sobotę trwała 8. edycja Ogólnopolskich Zawodów w Wyścigach Drezyn Ręcznych. Na wydarzenie zjechali goście z różnych stron. Byli m.in. mieszkańcy Gdyni, Białegostoku, Łodzi, Zamościa, Ostrowa Wielkopolskiego czy Tarnowskich Gór. 


- Idea powstania tych zawodów była 9. lat temu, kiedy robiliśmy jako związek zawodowy NSZZ Solidarność z Ostrowa Wlkp. wewnętrzną taką zabawę na drezynach, później udało nam się takie drezyny wypożyczyć, nabyć niektóre z nich nabyć, i od tego czasu, w związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców, zrobiliśmy jedne otwarte Mistrzostwa Polski - przypomniał na miejscu organizator wydarzenia Zdzisław Jasiński.


To nie tylko zabawa, ale i powrót do przeszłości - zapewnia Marek Nowicki, dyżurny ruchu.  - Troszkę takie wspomnienie retro, jak to kiedyś bywało. Teraz wygenerujemy sobie bilet przez internet, a kiedyś należało udać się do kasy, na której to kasjer czy dyżurny ruchu pobierał bilet z szafy zwanej ternionem, bilet kartonikowy, który to po skasowaniu w urządzeniu, jakim jest komposter i odbiciu daty, daty dnia, w którym mogła odbyć się podróż. I to uprawniało podróżnego do przejazdu daną relacją pociągu - przypomniał. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl