5 marca 2024, 13:05

Teraz

Fakty

A A A

REGION: Morderca ukrywa się przed organami ścigania. Wracamy do zbrodni w Wieruszowie

Tydzień po zamordowaniu kobiety w budynku przy ul. Broniewskiego w Wieruszowie prokuratura zdradza więcej szczegółów w sprawie, która wstrząsnęła regionem. 


- Zostało sporządzone postanowienie o przedstawieniu zarzutów wobec 35-letniego obywatela Gruzji zabójstwa 41-letniej obywatelki Gruzji w dniu 21 listopada 2023 roku w Wieruszowie poprzez spowodowanie nożem rany ciętej szyi i uszkodzenie dużych naczyń krwionośnych, skutkujących zgonem pokrzywdzonej - poinformowała Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. - Został skierowany do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Anara J. który ukrywa się przed polskimi organami ścigania.


Sekcja zwłok pokrzywdzonej wykazała, że przyczyną zgonu było uszkodzenie dużych naczyń krwionośnych, powstałe na skutek rany ciętej szyi. 


Napastnik, w momencie popełniania zbrodni, miał być zamaskowany - to jedne z nielicznych, ale potwierdzonych ustaleń w tej wstrząsającej sprawie, do której doszło około 4.00 nad ranem. Po podcięciu kobiecie szyi, obcokrajowiec uciekł z pomieszczenia - przekazywali świadkowie. 


Mieszkańcy wczesnym rankiem usłyszeli hałas dobiegający z jednego z pomieszczeń. Po wejściu do środka zauważyli leżącą na podłodze kobietę z raną ciętą na szyi, nad którą stał zamaskowany mężczyzna z nożem w ręce. Świadkowie wstępnie przekazali, że napastnik kazał im być cicho i opuścił pomieszczenie. 


Obcokrajowcy pracowali w jednym z zakładów na terenie gminy Wieruszów. Śledczy nie informują czy Anar J. był w jakikolwiek sposób powiązany z pokrzywdzoną.  Sąd nie wydał jeszcze listu gończego za obcokrajowcem. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl