20 czerwca 2018, 04:08

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: Możdżanowska wiceministrem

Poseł Andżelika Możdżanowska została Sekretarzem Stanu w kierowanym przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego Ministerstwie Rozwoju. Będzie też pełniła funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

To wielkie wyzwanie i zaszczyt, ogromne wyróżnienie dla Wielkopolski i Powiatu Kępińskiego w realizacji zadań i priorytetów dla gospodarki -powiedziała Radiu Sud Andżelika Możdżanowska.

-
W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju podkreślamy rolę i znaczenie małych i średnich firm. Przedsiębiorczość, zwłaszcza ta najmniejsza, to niezawodny silnik naszej gospodarki. Prawie 2 mln MŚP wytwarza połowę polskiego PKB. Dlatego głos przedsiębiorców, ale też głos tych, którym dają zatrudnienie musi być jeszcze lepiej słyszany i w rządzie, i w parlamencie. Tak widzę rolę Pełnomocnika ds. MŚP i jestem pewien, że pani minister Andżelika Możdżanowska doskonale tę rolę wypełni – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

W latach 2011-2015 Andżelika Możdzanowska była senatorem RP. Obecnie jest posłanką na Sejm. Przed rozpoczęciem działalności parlamentarnej pracowała jako dziennikarz, nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych oraz wykładowca akademicki. Prowadziła Centrum Obsługi Biznesu, zajmując się m.in. doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy UE.
Andżelika Możdżanowska ukończyła studia z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest także absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowywania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej w Instytucie Biznesu w Kaliszu.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

 • wyborca: Może nasza Pani fachowiec od Infrastruktury nam wytłumaczy, dlaczego w projekcie obwodnicy sA zjazdy bezkolizyjne, a wybudowano Rondo na DK11, dlaczego skoro ma byc budowana dalsza S11

  13:00, 25 października 2017
 • ~Do Adam: W Ostrowie, Jarocinie też jest obowdnica... od dawna jest plan zrobienia S11 między Poznaniem a Katowicami. Więc ta obwodnica w Kepnie poprostu musiała być zrobiona nawet gdyby w sejmie była Myszka miki. Taki był plan.

  08:38, 24 października 2017
 • ~Adam: Najważniejsze ,że Pani Wiceminister załatwiła obwodnice bo przez Kępno przejechać to masakra.

  16:51, 23 października 2017
 • ~do Gocha: Każdy może zmienić poglądy, jeśli wcześniejsze były nie najlepsze

  11:56, 23 października 2017
 • ~Gocha: Na Youtoube można obejrzeć wszystkie wypowiedzi P.Wiceminister(hahaha)
  jak opluwała i wyśmiewała PiS,teraz liże po rączkach.Już wiem na kogo nie głosować

  08:19, 23 października 2017
 • ~do michal: do Michal:
  Tylko pytanie brzmi czy jak by Pani poseł w sejmie nie było to czy by ta obwodnica i tak powstała. Wiele osób dobrze poinformowanych tak twierdzi. jak by było teraz trudno oceniać

  14:30, 21 października 2017
 • ~Michał: Dzięki pani Możdżanowskiej będziemy mieli obwodnice Kępna , to Ona zabiegała cały czas o to ,by można było przez miasto przejechać bez ciągłych korków .inni tylko obiecywali.

  07:19, 21 października 2017

Więcej komentarzy