29 stycznia 2022, 02:01

Teraz

-1°

Fakty

A A A

MURATOR: Parawany ochronne trafiły do strażaków

Nowy sprzęt trafił do dwóch jednostek OSP z terenu powiatu kępińskiego. Wczoraj druhowie z OSP Baranów Osiedle Murator oraz OSP Myjomice-Ostrówiec otrzymali parawany ochronne.

We wtorek druhowie z OSP Murator i Myjomice -Ostrówiec odebrali parawany ochronne zakupione przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu. Jednym z zadań WODR jest poprawa bezpieczeństwa. Ośrodek od wielu lat dostarcza sprzęt ochotnikom, ratownikom medycznym, policji czy PSP.

Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom Ochotniczych Straży Pożarnych i wspólnie z marszałkiem ustalamy, gdzie i jaki sprzęt może trafić. Parawany bezpośrednio nie pomagają w ratowaniu życia, ale są nieodzownym elementem podczas zabezpieczania miejsca zdarzenia – mówił Krzysztof Niedźwiedzki, zastępca dyrektora WODR.

Kaliski ośrodek podlega Samorządowi Województwa Wielkopolskiego i od lat przeznacza konkretne środki na doposażenie OSP.

To jest kolejne wsparcie ze strony Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu. Od wielu lat takie wsparcie jest kierowane, jeżeli chodzi o zakupy, z przeznaczeniem dla OSP. W tym roku właśnie te parawany, które trafiły do południowej Wielkopolski, w tym dwa dla powiatu kępińskiego. Te jednostki nie miały tego sprzętu. Oczywiście najlepiej byłoby z niego nie korzystały ale strażacy muszą być przygotowani na każdą okoliczność, w związku z tym taki sprzęt na stanie powinni posiadać –tłumaczył wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Z nowego sprzętu zadowoleni są sami strażacy, którzy podziękowali za ten prezent ofiarodawcom.

Jest to dla nas bardzo ważne ze względu, że takiego parawanu nasza jednostka jeszcze nie posiadała. Dlatego jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy – powiedział prezes OSP Murator Robert Seiffert.

W imieniu strażaków z OSP Myjomice -Ostrówiec sprzęt odebrał zastępca naczelnika Szymon Wrzosek.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl