25 stycznia 2021, 08:56

Teraz

-1°

Fakty

A A A

MYJE: Dachowanie na rauszu

W poniedziałkowy poranek, 11 stycznia, około godziny 8:15 funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy udali się na miejsce kolizji do miejscowości Myje. Zastali tam samochód marki ford który najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze wjechał na teren prywatnej posesji, uszkadzając opłotowanie i dachując. Co działo się dalej? O tym sierżant Anna Piechocka z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
- W pojeździe nie zastano kierującego. W trakcie, gdy na miejscu wykonywane były czynności, do funkcjonariuszy podeszło dwóch mężczyzn, oświadczając, że to oni poruszali się pojazdem ford. Obydwaj znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu. Ze względu na powyższe, od mężczyzn pobrano krew do badań celem określenia jej zawartości w organizmie w chwili, kiedy doszło do zdarzenia. Obydwaj zostali zatrzymani celem wykonania z nimi niezbędnych czynności, w tym ustalenia który z nich kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, doprowadzając jednocześnie do przedmiotowego zdarzenia drogowego. Także 11 stycznia, przed godziną 18:00, tym razem w miejscowości Grabów nad Prosną doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich numer 449 i 450 18- letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, kierując pojazdem marki nissan nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodem marki bmw 30-latkowi z powiatu brzezińskiego.
W wyniku tej kolizji nie było osób poszkodowanych. Sprawcy zdarzenia zatrzymano dokument prawa jazdy, a o karze dla niego zadecyduje Sąd w Ostrzeszowie.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl