5 marca 2024, 13:02

Teraz

Fakty

A A A

REGION: Na lodowisko znów do Wieruszowa

6 grudnia zacznie funkcjonować lodowisko przy ul. Sportowej w Wieruszowie. Już 3 grudnia podczas akcji mikołajkowej na Rynku będzie można zdobyć darmowe bilety wstępu.


- Przygotowania do uruchomienia lodowiska rozpoczęliśmy już prawie miesiąc temu - mówi Maciej Baciński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie. - Mam nadzieję, że sezon będzie udany. Tradycyjnie otwarcie lodowiska planujemy w Mikołajki. Wszystkich już teraz bardzo serdecznie zapraszamy. 3 grudnia na Rynku w Wieruszowie jest planowana impreza przez gminę i WDK, tam będzie możliwość otrzymania darmowych wejściówek. One będą dla wszystkich, którzy przebiorą się za Św. Mikołaja. Akcja prowadzona jest wspólnie z Wieruszowskim Domem Kultury, mam nadzieję, że będzie cieszyła się zainteresowaniem.


Obecnie GOSiT analizuje czy dojdzie do podwyżek cen biletów. - Mam nadzieję, że nie, aczkolwiek niewykluczone, że jakaś minimalna korekta może nastąpić - zauważa Baciński. Do tej pory bilet ulgowy na 60 minut kosztował 9 zł, cena normalnego wynosiła 13 zł. W weekendy ceny były nieco wyższe: ulgowy za 11 zł, normalny za 16 zł. Ceny na tle innych takich obiektów są konkurencyjne. 


GOSiT zamierza rozszerzyć ofertę wypożyczalni m.in. o liczbę figurek do nauki jazdy. - Już przyjmujemy zapisy na naukę jazdy na łyżwach - dodaje dyrektor GOSiT. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl