22 maja 2019, 17:56

Teraz

13°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Naga kobieta powodem policyjnej interwencji

Szerokim echem w całym regionie odbiła się ostatnio niecodzienna interwencja Policji na ternie krytej pływalni „Oceanik”. Mundurowych wezwał tam mężczyzna oburzony zachowaniem jednej z pań korzystających z sauny. Do zdarzenia doszło 8 marca. Z telefonicznego zgłoszenia wynikało, że kobieta postanowiła skorzystać z tej formy relaksu w stroju Ewy. Wzburzony i zniesmaczony tym faktem mężczyzna uznał to za wystarczający powód do wezwania policji. Z dalszego przebiegu zdarzenia wynika jednak, że zdenerwowanie dość szybko mu minęło. O szczegółach, Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
-Policjanci pojechali 8 marca na interwencję na basen. Niestety, przed ich przybyciem osoba zawiadamiająca oddaliła się. Tak więc policjanci rozmawiali tylko z personelem basenu, aby ustalić pewne fakty. Personel powiadomił, że osoba powiadamiająca się oddaliła. Policjanci z nikim więcej już nie rozmawiali.
W związku z tym, że na miejscu nie zastano ani autora tego nietypowego zgłoszenia, ani kobiety będącej jego inspiracją, czynności zakończono. Warto jednak przypomnieć przy tej okazji niektóre, adekwatne do opisanej sytuacji, zapisy regulaminu korzystania z ostrzeszowskiej sauny. Wynika z niego m.in.,, że „z sauny należy korzystać zupełnie nago”, ale „z owinięciem ciała w suchy ręcznik lub strój kąpielowy – bawełniany”.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl