19 stycznia 2021, 06:32

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Nagroda „FLORIANA” dla Alojzego Nowaka

W Polsce jest zarejestrowanych 15.785 ochotniczych straży pożarnych. W organizacjach tych są ludzie, którzy swoją aktywnością przerastają innych, a ich otwarte serce sprawia, że społeczności lokalne zacieśniają swoje więzy i rozkwitają. W Gminie Kępno jest człowiek, który wybitnie zasłużył na wyróżnienie. Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w I organizowanym przez siebie konkursie o nazwie „FLORIANY” postanowił nagrodzić Alojzego Nowaka w kategorii Najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca! Statuetkę odbierał w towarzystwie Prezesa OSP Olszowa Romana Siudego, oraz burmistrza Piotra Psikusa.

Prospołeczna postawa Alojzego Nowaka, wspierająca m. in. szkołę, OSP, Koło Gospodyń Wiejskich, LZS, parafię i władze samorządowe, przynosi wymierne korzyści całej społeczności. Efektem tych działań jest istotna poprawa infrastruktury polegająca na doposażeniu obiektów lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich, boiska i siedzisk dla kibiców LZS, remoncie elewacji szkoły i dofinansowaniu wycieczek szkolnych, pomocy w budowie kaplicy cmentarnej, ufundowaniu dzwonu o napędzie elektronicznym w nowo wybudowanej kaplicy na parafialnym cmentarzu, wykonaniu ogrodzenia przy kościele. Alojzy Nowak wspiera również Radę Sołecką partycypując w kosztach budowy gminnej drogi asfaltowej, służąc pomocą finansową i materiałową przy organizacji imprez oraz uroczystości wiejskich.

„Floriany” to Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów. Głównym przesłaniem konkursu było inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk i przeciwdziałania wykluczeniu. Konkurs adresowany był głównie do ochotniczych straży pożarnych, które wspólnie z samorządami, lokalnymi środowiskami, organizacjami, instytucjami oraz pracodawcami i przedsiębiorcami realizują rozmaite przedsięwzięcia oraz projekty służące mieszkańcom na terenie ich działania. Pomysłodawcą i organizatorem corocznego Konkursu „FLORIANY” jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, a w jego imieniu miesięcznik „Strażak”.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~strażak : P. Psikusa nie wyrzucili tylko sam zrezygnował A to duża różnica :)

  22:52, 12 maja 2017, | odpowiedz
 • ~Nieznajoma : Gratulacje dla człowieka o wielkim sercu. Bardzo dużo Pan zrobił dla Olszowy!! Oby więcej ludzi i tak dobrym sercu:)

  13:27, 12 maja 2017, | odpowiedz
 • ~syrena : Gratulacje dla p. Nowaka. A p. Psikus to jaki stopień strażacki posiada bo nie zabardzo się na tym znam i do której OSP należy, bo podobno z Kępna go wyrzucili (znak zapytania).

  15:55, 11 maja 2017, | odpowiedz
 • ~Dziwne : Gdzieś tu niedawno czytałem, że psiapsika wyj....i ze straży a tu widzę , że mundur mu ostawili.Dobre te strażaki z Kępna , że mu nie zakazali występować w mundurze , jeszcze przed wyborami na kolanach do nich wróci i do celebrytki i będzie się kajał , bo już robi podchody.

  11:49, 11 maja 2017, | odpowiedz
 • ~OLSZA : BRAWO!!!! NALEŻAŁO SIĘ!!!!

  09:44, 11 maja 2017, | odpowiedz