6 grudnia 2021, 01:07

Teraz

-1°

Fakty

A A A

KĘPNO: Nagrody Burmistrza dla nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wyróżnień nauczycieli z Gminy Kępno, którzy łączą pasję z trudami codziennej pracy. Uroczyste spotkanie odbyło się dziś w kępińskim Kinie Sokolnia.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października i upamiętnia powołanie komisji Edukacji Narodowej. Dla samorządu gminnego ten dzień to okazja do wręczenia wyróżnień nauczycielom wyjątkowym. Za ich trud i poświęcenie dziękował nauczycielom i pracownikom oświaty burmistrz Piotr Psikus.

Chciałem w tym momencie Drodzy Państwo, podziękować wszystkim Wam, a za Waszym pośrednictwem kępińskiej oświaty, żłobka, przedszkoli,  szkół podstawowych, pracownikom Urzędu zajmującym się sprawami oświaty, za ten ostatni czas, ten ostatni rok podziękować. Pandemia o której nikt z nas nie wiedział na czym polega i z czym jest związana spowodowała na początku wiele trudności i kłopotów i w życiu osobistym i w życiu zawodowym. Jestem przekonany, że zdecydowaną większość tych problemów pomyślnie udało nam się rozwiązać – mówił burmistrz Psikus.

Nagrodami Burmistrza w wysokości 3500 zł zostali wyróżnieni w 2021 roku Agnieszka Kuropka i Jolanta Tyszkiewicz ze SP Nr1, Henryka Łuźniak i Jolanta Sikora-Janicka ze SP Nr2, Ewelina Rybczyńska -SP Hanulin, Małgorzata Jóźwin-SP Kierzno, Jadwiga Wiśniewska-SP Krążkowy, Jolanta Skiba-SP Mikorzyn, Anna Owczarska i Katarzyna Tomczyk ze SP Olszowa. Dodatkowo Burmistrz wyróżnił Marię Boryczka -Przedszkole Samorządowe nr2 w Kępnie, Sławomirę Czechlowską- Przedszkole Samorządowe nr4 w Kępnie, Beatę Ochnio ze Szkoły Podstawowej Krążkowy i Bogumiła Stempina ze SP w Mikorzynie. Uroczyste spotkanie w Kinie było też okazją do wręczenia podziękowań pracownikom oświaty, którzy zdecydowali się na przejście na emeryturę. Są nimi: ze SP nr1 Irena Figiel, Małgorzata Piotrowska, Barbara Sokołowska i Mariola Tylżanowska. Ze SP nr2 Maria Zychla. SPn r3-Alina Chmiel i Teresa Laskowska. SP Krążkowy-Małgorzata Wróbel, SP Świba-Urszula Nokiel, Przedszkole Samorządowe nr2 w Kępnie- Jan Frala i Gertruda Walczak, Przedszkole nr4 Krystyna Chocaj, Przedszkole nr5 Małgorzata Gola, Iwona Powaga, Józef Wodnik i Przedszkole Hanulin-Krystyna Hanas oraz Joanna Rachel. Burmistrz podziękował również za pracę na rzecz oświaty pracownikom Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie. Jak zawsze podczas takiej uroczystości nie obyło się bez życzeń i gratulacji. Dołączył się do nich także wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marcin Tyc oraz zaproszeni goście. Spotkanie uświetnił występ w wykonaniu Studia Wokalnego działającego przy Kępińskim Ośrodku Kultury.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl