14 sierpnia 2020, 03:45

Teraz

17°

Fakty

A A A

HANULIN: Nagrody za oszczędzanie

O tym, że warto oszczędzac przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej im.Janusza Kusocińskiego w Hanulinie. Gromadząc środki w ramach szkolnego SKO otrzymali nagrody od SBL za umiejętność oszczędzania.

Szkolne SKO zglosiło się do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Dzis oszczędzam w SKO" organizowanym przez Spółdzielczy Bank Ludowy.W ramach tej aktywności uczniowie podjęli szereg działałn w szkole, zorganizowano konkursy, wystawy, uczniowie odwiedzili też placówkę banku w Kępnie.Wszystko zostało podsumowane punktami i szkoła w Hanulinie zdobyła IX miejsce w ogłoszonym konkursie w kategorii szkół do 150 uczniów.

Nagrody dla uczniów wręczała Barbara Cierpik ,wiceprezes SBL w Kępnie.

Nasza Spółdzielcza Grupa Bankowa organizowała w roku 2016 i 2017 konkurs dla szkół podstawowych.Na 76 szkół na terenie działania naszego Zrzeszenia szkoła w Hanulinie zajęła dziewiąte miejsce zdobywając 440 punktów na 450 możliwych.W związku z tym komisja konkursowa przyznała nagrodę dla szkoły w postaci talonu na kwotę 500 złotych i dla opiekuna talon na 200 zł do wykorzystania w EMPIKU - powiedziała wiceprezes Barbara Cierpik.

25 uczniom, którzy wykazali się najlepszymi umiejętnościami oszczędzania w szkolnym SKO wiceprezes Barbara Cierpik wręczyła przepiekne zegarki firmy Apart.Znagrody były motywacją dla pozsotałych, do tego, że warto oszczędzać.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl