10 grudnia 2022, 07:41

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Nie straszny im taryfikator

Choć nowy taryfikator zmusza kierowców do wolniejszej i rozważniejszej jazdy są i tacy, którym nie straszny nowy taryfikator mandatów jak i punktów karnych.Takich kierowców w ostatni weekend zatrzymali ostrzeszowscy policjanci.

1 października w Kuźnicy Grabowskiej, 21-letni mieszkaniec gminy Kraszewice, kierując samochodem marki BMW, przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 67 km/h. Tego samego dnia w Giżycach, 24-letni mieszkaniec gminy Szczytniki, kierując pojazdem marki Seat, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 82 km/h,Również 1 października w Giżycach, 33-letni mieszkaniec Wrocławia, kierując samochodem marki Audi, przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h.

Kolejnego zatrzymania kierującego pojazdem z nadmierną prędkością funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego dokonali o godzinie 18:40 w miejscowości Książenice. Tym razem 30-letni mieszkaniec gm. Kraszewice jechał Mercedesem w terenie zabudowanym 138 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 88 km/h. W związku z faktem skorzystaania przez kierującego z prawa do odmowy przyjęcia mandatu sporządzono dokumentację celem skierowania przeciwko niemu wniosku o ukaranie do sądu-powiedziała Magdalena Handziuk z KPP w Ostrzeszowie.

2 października w Książenice, 48-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, kierując samochodem marki Ford, przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 52 km/h. Wobec sprawców zastosowano postępowanie mandatowe przypisując punkty karne oraz zatrzymując uprawnienia do kierowania.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl