24 września 2023, 20:13

Teraz

17°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Nie zapiął pasów, wpadł z narkotykami

Wieruszowscy policjanci zatrzymali kierującego mercedesem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że podczas kontroli samochodu policjanci zabezpieczyli również narkotyki, wagę elektroniczną i młynek. 21-latek kierował także mercedesem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


22 marca o 17.00 policjanci ruchu drogowego w Wieruszowie na ulicy Kuźnickiej zauważyli osobowego mercedesa, którego kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi przystąpili do kontroli tego pojazdu. - W trakcie próby zatrzymania osobówki kierowca zaczął gwałtownie przyśpieszać - relacjonuje asp. Piotr Siemicki z KPP. - Policjanci zauważyli, że w pewnym momencie kierowca wyrzucił woreczki foliowe przez okno samochodu, po czym po chwili zatrzymał się. Sprawcą okazał się nim 21-letni mieszaniec powiatu wieruszowskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 


W trakcie przeszukania samochodu, w jego wnętrzu, funkcjonariusze ujawnili wagę elektroniczną oraz młynek. Mundurowi sprawdzili również dokładnie miejsce w którym 21-latek wyrzucił woreczki przez okno. - W trakcie penetracji przyległego terenu ujawnili dwie dilerki, wewnątrz których znajdowała się biała substancja w postaci kryształków. Badanie narkotykowym testerem wykazało że zabezpieczone substancje to metamfetamina - dodał asp. Piotr Siemicki. - Łącznie zabezpieczono ponad 13 gramów narkotyku. 21-latkowi została również pobrana krew do badań mających na celu ustalenie czy kierował on pojazdem pod działaniem środków odurzających. 


Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl