24 września 2023, 19:28

Teraz

17°

Fakty

A A A

KĘPNO: Niemowlę zmarło po porodzie!

Dotarliśmy do tragicznej informacji. Niemowlę w 33 tygodniu zmarło po doznaniu poważnego urazu głowy. Dziecko w ciężkim stanie po porodzie w Kępnie, przewieziono na ostrowską neonatologię, ale obrażenia okazały się zbyt poważne.

Jak udało się nieoficjalnie ustalić, w środowe popołudnie (06.11) matka zgłosiła się do kępińskiego szpitala w 33 tygodniu ciąży (8 miesiąc i tydzień). Podjęto decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. - Podczas niego próbowano dziecko "przepchać" przez pochwę w stronę brzucha, ponieważ wsunęło się w kanał rodny. To właśnie wtedy rzekomo miało dojść do śmiertelnego w skutkach urazu główki dzieciątka - informuje portal ostrow24.tv. Policja na wniosek prokuratury zabezpieczyła dzisiaj dokumentację medyczną. Śledczy sprawdzają między innymi, czy czynności wykonywane przez personel medyczny były prawidłowe. 

- Zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie i zarządzona została sekcja zwłok, a także zabezpieczona dokumentacja medyczna. Po uzyskaniu informacji o przyczynach zgonu, prokurator będzie podejmował dalsze czynności w tej sprawie - powiedział Radiu SUD prokurator Krzysztof Bukowiecki z Prokuratury Regionalnej w Łodzi, która przejęła tę sprawę. 

- 6 listopada została przyjęta ciężarna pacjentka na Oddział Ginekologiczno-Położniczy naszego szpitala. W trybie pilnym rozwiązano ciążę. Zgodnie z obowiązującymi procedurami z powodu złego stanu zdrowia noworodek został przekazany na oddział neonatologiczny o wyższym stopniu referencyjności gdzie zmarł. Sprawę obecnie wyjaśnia prokuratura. Rodzicom przekazujemy szczere wyrazy współczucia i żalu - poinformowała Radio SUD Beata Andrzejewska, dyrektor szpitala w Kępnie.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl