26 września 2020, 15:10

Teraz

13°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Nieodpowiedzialni kierowcy

Już nie tylko nietrzeźwi kierowcy poruszają się po polskich drogach. Coraz częściej zdarza się, że policja zatrzymuje prowadzących auta pod działaniem narkotyków. Takich właśnie kierowców zatrzymali funkcjonariusze KPP w Ostrzeszowie.

Pierwsza zatrzymanie miało miejsce w Ostrzeszowie.Kierowcy zgłosili że w stronę Ostrzeszowa zbliża się pojazd marki Renault, który jedzie całą szerokością drogi.

Policjanci zatrzymali wskazany pojazd. Kierowcą pył 32-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego, który był nietrzeźwy – 0,84 mg/l i posiadał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami. Wieś w gminie Ostrzeszów, niedziela, późne popołudnie. Policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 48-letniego motorowerzystę. Podane urządzenie wykazało 0,80 mg/l. Doruchów, niedzielna noc. Policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 20-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, kierującego samochodem osobowym marki Opel. Podany test wskazał, że jest pod działaniem narkotyków. W tym przypadku brak prawa jazdy, to najmniejszy z problemów kierowcy -powiedział st.sierż.Marcin Parzybok z KPP w Ostrzeszowie.

Kierowcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl