17 września 2019, 10:43

Teraz

15°

Fakty

A A A

KOLONIA OSIEK: Obywatelskie zatrzymanie kompletnie pijanego kierowcy

Wzorowa obywatelska postawa zawsze zasługuje na wyróżnienie. Takim zachowaniem wykazał się mieszkaniec gminy Wieruszów, który ujął nietrzeźwego kierującego i natychmiast powiadomił o tym policję. Odpowiednia reakcja mężczyzny być może zapobiegła tragedii, ponieważ okazało się że kierujący miał aż 4 promile alkoholu w organizmie i kierował samochodem w warunkach sądowego zakazu!

19 maja o 17.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Skierowani na miejsce policjanci, zastali dwóch mężczyzn, którzy przekazali im kierowcę opla astry. Z relacji mieszkańca gminy Wieruszów wynikało, że gdy na drodze wojewódzkiej nr 450, przed Wyszanowem w gminie Wieruszów, wymijał się z oplem astrą, zauważył, że kierowca opla ma wyraźny problem z zachowaniem toru jazdy - opowiada asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - W tej sytuacji wieruszowianin od razu nabrał podejrzeń, że kierowca astry może prowadzić auto na tzw. „podwójnym gazie” i ruszył w pościg. Po przejechaniu kilku kilku kilometrów, w Kolonii Osiek mężczyzna wyprzedził uciekającego i doprowadził do zatrzymania pojazdu. W trakcie rozmowy wieruszowianin wyczuł od kierowcy opla wyraźną woń alkoholu i wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę. O ujęciu nietrzeźwego kierowcy powiadomił wieruszowską policję. Mundurowi zbadali alkomatem 28–letniego mieszkańca gminy Galewice. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie aż 4 promile alkoholu. Policjanci ustalili również, że 28–latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz wysoka kara pieniężna.

Policjanci składają podziękowanie mieszkańcowi gminy Wieruszów za obywatelską postawę i odpowiednią reakcję, która doprowadziła do skutecznego zatrzymania pijanego kierowcy, co być może zapobiegło tragedii na drodze.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl