9 lipca 2020, 13:04

Teraz

20°

Fakty

A A A

KĘPNO: Od 12 czerwca wracamy do kina „Sokolnia”

Kępińskie kino „Sokolnia” ponownie zaprasza od 12 czerwca. Z powodu epidemii placówki rozrywkowe i kulturalne są zamknięte od połowy marca.

- Cała sytuacja jest bezprecedensowa - powiedział Radiu SUD Grzegorz Leks, z-ca dyrektora Kępińskiego Ośrodka Kultury. - Nie mieliśmy jeszcze nigdy takie sytuacji, żeby kina przestały pracować na 3 miesiące. Sprzedaż i produkcja filmowa i dystrybucja stanęły w miejscu - dodał.

Dystrybutorzy wstrzymali produkcje i w pierwszej kolejności po złagodzeniu restrykcji związanych z pandemią, będzie można zobaczyć filmy przewidziane do emisji w marcu. Co będzie można zobaczyć w Kępnie? - Mamy sugestię od widzów, żeby zagrać to, co było zaplanowane przed pandemią. Zagramy na pewno takie tytuły jak: „Swingersi”, „Sonic” (dla dzieci), „Parasite”. Piątek 12 czerwca zaczniemy premierą, ale na razie nie chcę zdradzać tytułu - mówi kierownik kina.

Na widowni będzie mogła zasiąść tylko połowa widzów, którzy będą musieli oglądać seans z maseczkami na twarzach. - Zdaję sobie sprawę, że nie jest to komfortowe oglądanie filmu, ale musimy spełnić wymogi. Plusem dużym jest nasza klimatyzacja, bo ona działa na zasadzie, że ona wchłania powietrze sali i wtłacza nowe - podkreśla Grzegorz Leks.

Przerwę w działalności kina, pracownicy poświęcili na drobne remonty. Zmienił się wystrój holu. - Obiekt ma już 3 lata i trochę osób już u nas gościło, było widać już „zmęczenie ścian”, a drobne remonty były już zaplanowane, dlatego wykorzystaliśmy ten czas. Mam nadzieję, że widzowie będą mile zaskoczeni naszą szatą graficzną wejścia do sali kinowej - dodał.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl