21 stycznia 2021, 02:06

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Ojciec i syn jechali samochodem. Obaj nietrzeźwi.

30 listopada przed godziną 18.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji został powiadomiony o jeżdżącym po Ostrzeszowie busie, którym poruszają się dwaj nietrzeźwi mężczyźni. O przebiegu i efektach interwencji w tej sprawie, Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP.
- Poinformowani o powyższym funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy o godzinie 17:50 na ul. Pogodnej w Ostrzeszowie zatrzymali pojazd odpowiadający opisowi. Jak się okazało kierował nim 33-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, tj. 1,16 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie towarzyszył 57-letni ojciec, od którego czuć było woń alkoholu, lecz odmówił poddania się badaniu na trzeźwość, który w trakcie wykonywanych czynności oświadczył, że jeśli syn zostanie zatrzymany to on popełni samobójstwo.
Policjanci nie zaniechali jednak swoich działań. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji i noc spędzili w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. 57-latka po wytrzeźwieniu zwolniono, a wobec jego syna wszczęto postępowanie.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl