11 sierpnia 2022, 10:25

Teraz

20°

Fakty

A A A

OLSZOWA: Będzie nowy samochód dla OSP Olszowa

W poniedziałek (04.07) podpisano umowę na dostawę średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP Olszowa.

Samochód dostarczy firma „BOCAR”, a kosztować będzie ponad 909 tys zł. MSWiA przekazało na ten cel 400 tys zł, a 510 tys pochodzi z budżetu gminy Kępno. - O nowy samochód staraliśmy się od 5 lat - mówi Radiu SUD Piotr Jokiel, prezes OSP Olszowa. - Nasz dotychczasowy wóz jest już wysłużony, dlatego bardzo się cieszymy, że nowy samochód trafi do nas - dodaje prezes.

W budżecie Gminy Kępno znalazły się środki na nowy samochód, który będzie służyć jednostce w Olszowie, a przede wszystkim bezpieczeństwu mieszkańców. - Jest to zakup potrzebny, bo to inwestycja w bezpieczeństwo, bo OSP Olszowa jest w bezpośrednim sąsiedztwie tras S8 i S11 - powiedział burmistrz Piotr Psikus, który przy okazji poinformował o kolejnych zakupach dla strażaków. - Drogi S8 i S11 powodują dyslokację naszych zakupów. Takie jednostki jak OSP Olszowa, OSP Myjomice-Ostrówiec, zyskują na znaczeniu. Ich rola teraz jest znacznie większa. W moim przekonaniu kolejnym zakupem powinien być samochód dla OSP Mikorzyn - dodał burmistrz Kępna.

- Wyposażenie w sprzęt oprócz umiejętności strażaków jest bezcenne - mówiła poseł PE Andżelika Możdżanowska. - Strażacy zawsze są w gotowości do zabezpieczenia naszego życia, zdrowia i mienia. Są zawsze pierwsi na miejscu zdarzeń, dlatego cieszę się, że na ten cel udało się pozyskać kolejne środki - dodała europoseł. Nowy samochód dla OSP Olszowa będzie gotowy jesienią.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl