24 września 2023, 18:34

Teraz

17°

Fakty

A A A

OLSZOWA: Orkiestra uzbierała prawie 20 tyś zł.

Pierwszy raz Olszowa zgłosiła sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i od razu odniosła wielki sukces! Zebrano 19.530 zł oraz 35.92 euro.

Wszystkie imprezy odbywały się przy boisku miejscowego LZS, ale nikomu tego dnia nie było w Olszowie zimno. W trakcie trwania imprezy można było licytować gadżety orkiestry, a także różne przedmioty przekazane do sztabu. Czas uprzyjemniały koncerty zespołów Menelaos i Lovi. Były pokazy zumby i grupy Szybkiego Reagowania „ASG”. Orkiestrowe granie uświetnił także występ Mrodance. - Po frekwencji mieszkańców Olszowy, można śmiało stwierdzić, że było warto coś takiego zorganizować - powiedział Radiu SUD Grzegorz Berski, sołtys Olszowy.

Niesamowitą inwencją popisał się Bartek Mędel (Drożki), jeden z pracowników firmy Dolmar, który przez wiele tygodni zapuszczał brodę. To właśnie jej symboliczne golenie okazało się magnesem, aby nazbierać wśród kolegów w pracy i kontrahentów sumę ponad 2.500 tys zł. - Wydaje mi się, że ten wyczyn przejdzie do historii WOŚP w skali kraju - mówił sołtys Berski zaznaczając, że blisko 20 tys zł, które uzbierał sztab w Olszowie, to niewyobrażalny sukces tej miejscowości. W trakcie koncertowania było także wiele innych atrakcji towarzyszących. Można było spróbować pysznej grochówki a na niebie rozbłysło światełko.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl