6 października 2022, 15:35

Teraz

16°

Fakty

A A A

OLSZOWA: Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

Na boisku w Olszowie odbyły się w niedzielę (18.09) Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach udział wzięło 18 sekcji.

Konkurencje sportowo - pożarnicze nadzorował zespół sędziów powołany przez Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie. - W dzisiejszych zawodach udział bierze 18 sekcji, które wygrały w ciągu dwóch lat rywalizację podczas gminnych zawodów. Mamy 8 sekcji żeńskich i 10 męskich. Bardzo dziękuję Starostwu Powiatowemu i PSP za organizację tych zawodów - powiedział druh Michał Błażejewski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP.

Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach: w sztafecie pożarniczej oraz w ćwiczeniach bojowych. O miejscu zajętym przez drużynę decydował łączny czas ukończenia obu konkurencji. Po zaciętej rywalizacji wśród żeńskich drużyn wygrała OSP Myjomice-Ostrówiec, która wyprzedziła OSP Piaski i OSP Bralin. Wśród męskich drużyn wygrała także jednostka OSP Myjomice-Ostrówiec. Drugie miejsce zajęła OSP Perzów, a trzecie OSP Biadaszki.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl