3 czerwca 2020, 07:54

Teraz

10°

Fakty

A A A

SOKOLNIKI: Ona z zakazem, on poszukiwany

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Radomsku. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej w Zdzierczyźnie w powiecie wieruszowskim. Ponadto okazało się, że pojazdem kierowała kobieta w warunkach zakazu sądowego.

19 kwietnia tuż po godzinie 18.00 w miejscowości Zdzierczyzna w gminie Sokolniki, policjanci wieruszowskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej forda fiestę. Pojazdem kierowała 43–letnia mieszkanka gminy Galewice. Jak się okazało, kobieta kierowała fiestą pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

- Podczas kontroli policjanci wylegitymowali również podróżującego w pojeździe pasażera, którym okazał się 23–letni mieszkaniec Radomska. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Radomsku i ukrywał się w różnych miejscach - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak. - Skuteczne działania policjantów sprawiły, że 23–latek został zatrzymany w powiecie wieruszowskim. Policjanci doprowadzili poszukiwanego do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności.

Autor: wieruszow@radiosud.pl