18 marca 2018, 20:16

Teraz

-10°

Fakty

A A A

OPATÓW: Pierwszy taki żłobek w gminie

W Opatowie otwarto samorządowy żłobek. To pierwsza taka placówka w gminie. Żłobek powstał m.in. dzięki dofinansowaniu z programu "Maluch 2016". A miejsce w nim znajdzie 20 dzieci.

Budowa żłobka trwała 3,5 miesiąca. Koszt zrealizowanej inwestycji wraz z wyposażeniem to kwota blisko 840.000,00 zł. z czego ponad połowę, tj. 454.354,00 zł sfinansowano z dotacji celowej przekazanej przez Wojewodę Wielkopolskiego na mocy porozumienia w sprawie udzielenia wsparcia finansowego w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH - 2016”. Pozostała część, tj. ok. 385.000,00 zł stanowi wkład własny gminy. - Należy się cieszyć, bo otwieramy dzisiaj żłobek, który od jutra zacznie normalnie funkcjonować. Mamy 14 dzieci na chwilę obecną, ale myślę, że kwestią czasu jest, kiedy obłożenie będzie maksymalne. Wychodzimy tą inwestycją naprzeciw tym, którzy w jakikolwiek sposób chcą wrócić do pracy w urlopu macierzyńskiego. Jedna z mam powiedziała, że to świadczy o rozwoju tej gminy, co mnie bardzo cieszy - powiedział Radiu SUD Adam Kopis, wójt gminy Łęka Opatowska.

Symboliczny klucz do obiektu wraz z wójtem przekazała wicewojewoda Marlena Maląg. - Rządowy program „MALUCH” w Wielkopolsce wsparł kwotą 18 mln zł wszystkie inwestycje żłobkowe. Do Opatowa trafiło 450 tys. Ten obiekt, to nie tylko pięknie wyremontowany budynek, ale także ludzie tutaj pracujący. Życzę gronu pedagogicznemu, aby stworzyło tutaj taką atmosferę, żeby dzieci chętnie tutaj przychodziły - mówiła wicewojewoda Maląg.

Obiekt poświęcił obecny podczas uroczystości ks. biskup Łukasz Buzun. Nowoczesny budynek zajmuje powierzchnię ok. 200 m², na której znajdują się m.in. sala ogólna z jadalnią, sala leżakowania, przechowalnia wózków, sanitariaty, toalety oraz pomieszczenia techniczne i porządkowe. Budowa żłobka przy istniejącym przedszkolu pozwoliła na pełne wykorzystanie zasobów kuchni zlokalizowanej w budynku przedszkola bez konieczności budowania nowych pomieszczeń kuchennych. W ramach inwestycji zakupiono także podstawowe wyposażenie, meble oraz zabawki. - Spełniło się jedno z moich wielkich marzeń - mówiła dyrektor żłobka Maria Haziak. Pracę budowlane wykonało konsorcjum firm WiB S.C oraz Enviro - Serwis S.C. z Sieradza.

Autor: ireneusz.czechlowski@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

  • ~Mieszkaniec: Chciałbym wiedzieć czy panie które bedą tam z dziećmi jakie one maja doświadczenie Czy popróstu znajomosci

    21:13, 11 stycznia 2017
  • ~mieszkaniec gminy: Do tej elity brakuje jeszcze Prezydeta...

    09:29, 11 stycznia 2017
  • ~mieszkaniec: A co ma klecha do żłobka To naprawdę robi się żałosne...

    05:22, 11 stycznia 2017