29 stycznia 2022, 02:51

Teraz

-1°

Fakty

A A A

OPATÓW: Po kolacji zapłacił 500 zł mandatu...za śmieci

17-latek z Opatowa wyrzucił torbę pełną opakowań oraz butelek po artykułach spożywczych z jednej z restauracji szybkiej obsługi w Kępnie. Policjanci ukarali go mandatem 500 zł.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (14.11 o godzinie 1.30) w Łęce Opatowskiej na parkingu szkoły podstawowej. Pasażer samochodu osobowego marki Seat, młody mieszkaniec Opatowa wyrzucił z pojazdu torbę ze śmieciami. Sytuację zauważyli policjanci z Kępna. - Funkcjonariusze sprawcę wykroczenia z art.145 kodeksu wykroczeń ukarali najwyższą możliwą karą jaką jest mandat w wysokości 500 złotych. Nakazali także aby 17-latek posprzątał wyrzucone śmieci - poinformował sierż. sztab. Filip Ślęk z Zespołu Prasowego KPP Kępno.

Mieszkańcy naszego regionu często zwracają uwagę na leżące na poboczach dróg puszki, pudełka po papierosach, butelki czy opakowania po jedzeniu. Świadczy to niestety o stanie kultury osobistej niektórych mieszkańców. Takie typu zachowanie powinno być piętnowane społecznie. Warto pamiętać, że krytyka kolegów, znajomych, przechodniów ma często większy walor wychowawczy niż mandat.

foto sytuacyjne

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl