7 grudnia 2023, 10:48

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Organizatorzy Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych dokonali podsumowania imprezy

Przedstawiciele organizatorów Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych w piątek dokonali podsumowania imprezy oraz złożyli  podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w inicjatywę. 


W siedzibie GOSiT w Wieruszowie spotkali się samorządowcy z gm. Łęka Opatowska oraz Wieruszów oraz dyrektor ośrodka sportu. 


Cieszymy się, że tak wspaniale się ta impreza rozwija - mówi Maciej Baciński z GOSiT. - W tym roku zapisanych było 384 zawodników, ostatecznie wystartowało 309. Jest to rekordowa edycja. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej chętnych. Takie imprezy napędzają same opinie biegaczy, a z tego co do nas dociera, są one bardzo pozytywne. 


Cieszy mnie, że ten maraton łączy a nie dzieli - mówił wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis. - To rzeczywiście kwestia związana z łączeniem dwóch gmin, dwóch powiatów, dwóch województw. Włączyły się w to również samorządy tych dwóch województw: i łódzkiego, i wielkopolskiego, za co też dziękujemy. Z tego miejsca, podsumowując ten trzeci półmaraton, pragnę podziękować też jeszcze raz sponsorowi tytularnemu z gminy Łęki Opatowskiej: HK Piaski, Pani Eli Kaczorowskiej i jej rodzinie za to, że tak wspierają i dzisiaj są z nami już bez Henryka, ku któremu czci odbył się ten półmaraton. Cieszy mnie fakt tej ilości, cieszy mnie fakt wszystkich, którzy wspomagają ten półmaraton pod każdym względem - czy to organizacyjnym, czy to przygotowawczym, czy samego przeprowadzenia. W to jest zaangażowanych wiele jednostek, tak straży, policji, jak i pracowników naszych urzędów, GOSiT-u. Fakt nieoceniony to kwestia wspaniałych opinii i woli tego, żebyśmy to dalej kontynuowali.


- Jesteśmy tutaj, żeby się wszystkim ukłonić - od biegaczy, przez tych, którzy finansowo zasilili tę imprezę, bo bez sponsorów tego by nie było - podkreślał burmistrz Rafał Przybył. - Dziękujemy wszystkim kibicom na trasie, bo przecież atmosfera była fantastyczna. Okazuje się, że od kilku lat jakby połączyliśmy nasze gminy czy to Sztafetą Pokoju czy współpracy na rzecz dzieciaków, czy właśnie na organizacji tego półmaratonu. To jest coś niesamowitego i fantastycznego z czym wcześniej się nie spotykaliśmy, ale co tworzą właśnie mieszkańcy. Za sponsorami kryją się nasi mieszkańcy, za biegaczami kryją się nasi mieszkańcy, oczywiście goście też z innych krajów, za kibicami kryją się nasi mieszkańcy, no i też za lokalnymi mediami też kryją się nasi mieszkańcy. To w połączeniu daje sukces i sprawia, że możemy bić sobie brawa i dziękować oraz cały czas powtarzać, by tę formę współpracy nadal kontynuować. 


Wyniki: http://www.gosit-wieruszow.pl/wyniki-iii-polmaraton-aleja-debow-czerwonych-17-09-2023-r/


Sponsor tytularny: HK Grupa Meblowa, Fabryka Mebli Piaski;


Organizatorzy: Gmina Wieruszów, Gmina Łęka Opatowska, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie, Spółdzielnia Socjalna Green Service;


Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Kępnie, Samorząd Powiatowe w Wieruszowie, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Samorząd Województwa Łódzkiego;


Sponsorzy: Comforteo Węgłowski i Stryjakiewicz Spółka Komandytowa z siedzibą w Opatowie, Betard sp. z o.o., P.P.U.H. Konrad Płuska Przewozy-Osobowe, Fabryka Mebli WERSAL Zbigniew Bożena Łukasz Kaczorowscy Sp. komandytowa, Chata Walichnowska Sp. z o.o., P.P.U.H. „ KRYSTAN” s.c. Ochota Krzysztof Ochota Wiesława, Madonis Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe STAGRA Grażyna Mieszała, Usługi Transportowe Beata Szymańska, Mark’s Sp. z o.o. Walichnowy, Fabryka Mebli BENIX Kaczorowscy Sp. z o. o., AW Lider Andrzej Wolny, Bratex Spółka z o.o., MEBLE-ROBERT Sp. z o.o., Ryszard Górecki Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowe „GORTEX”, POLY- SYSTEM Marcin Krawiec, Ryszard Fras FRSCHODY,P.H.U. „Linda” Ewelina Wójciak-Ścigała, Wifimax Sp. z o.o., PPHU „DĄBEK- MEBLE” EXPORT- IMPORT Małgorzata Dąbek, Fundacja Recal Każda Puszka cenna


Obsługa techniczna: Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Wieruszów tj. OSP Chobanin, OSP Cieszęcin, OSP Jutrków, OSP Kuźnica Skakawska, OSP Lubczyna, OSP Mirków, OSP Pieczyska, OSP Podzamcze, OSP Teklinów, OSP Wieruszów, OSP Wyszanów, Komendant Gminny Zarządu Oddziału Gminnego w Łęce Opatowskiej, Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Łęka Opatowska: OSP Biadaszki, OSP Piaski OSP Trzebień, OSP Siemianice, OSP Opatów, Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie, Komenda Powiatowa Policji w Kępnie, Posterunek Policji w Opatowie, Firma Usługi Szkoleniowo Medyczne - Piotr Drezner, Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Odział Kępno sekcja Wieruszów, Powiatowy Zarząd Dróg w Kępnie, Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie, Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieruszowie, ”ZIELONA EKIPA” pracownicy z Urzędu Miejskiego w Wieruszowie, Spółdzielnia Socjalna „Green Service” w Wieruszowie, DJ Stachu Stanisław Napierała, Jakub Biel - konferansjer.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl