WIERUSZÓW: Darmowe przejazdy pociągami oraz mistrzostwa drezynowe
18 czerwca 2026, 13:36
Imieniny:Elżbiety, Marka, Pauli
Teraz
Jutro
Orkiestra z Czajkowa wraz z mażoretkami Złote Czajki wzięła udział w Festiwalu Wspólna Niepodległa w Warszawie! 11 listopada w Warszawie Orkiestra reprezentowała Gminę Czajków, powiat ostrzeszowski oraz całe województwo wielkopolskie. Warto wspomnieć, że Czajków jako jedyna orkiestra zaprezentowała zespół mażoretek. Instruktorką mażoretek jest Klaudia Poziemska. Orkiestra znalazła się w gronie czterech zaproszonych Orkiestr z terenu całego kraju. Prócz orkiestry z Czajkowa wystąpiła Orkiestra “Echo Gór” Kasinka Mała (woj. małopolskie), Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kurzętnik (woj. warmińsko-mazurskie), Olek Orkiestra z Janowa Lubelskiego (woj. lubelskie). Festiwal rozpoczął się na paradami na terenie Muzeum Historii Polski, gdzie w samo południe odśpiewano wspólnie hymn narodowy. Każda z Orkiestr wykonała swój mini koncert, po czym wszyscy udali się na drugą część uroczystości na Krakowskie Przedmieście. O 14.30 wyruszyła pierwsza parada z bramy Uniwersytetu Warszawskiego w kierunku ulicy Nowy Świat, okrążając pomnik Kopernika, idąc w kierunku Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wracają w kierunku Uniwersytetu Warszawskiego. Parada finałowa rozpoczęła się o godzinie 18.00 ze wszystkimi wykonawcami i artystami, m.in. Grupą Żywy Teatr, Policją Państwową, bicyklami, GRH Bluszcz, szczudlarzami. W paradzie orkiestra prowadzona była przez tamburmajor Martynę Budę. To drugi wyjazd w historii orkiestry na obchody Święta Niepodległości w Warszawie. W 2014 roku Orkiestra wzięła udział w Marszu Prezydenckim.
12:36
dzisiaj
WIERUSZÓW: Darmowe przejazdy pociągami oraz mistrzostwa drezynowe
11:09
dzisiaj
WIERUSZÓW: Profilaktyka przed wakacjami
11:17
wczoraj
WIERUSZÓW: Wieruszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki
10:17
wczoraj
KUŹNICA SKAKAWSKA: Ruszają konsultacje społeczne w sprawie Podzamcza
10:15
wczoraj
OSTRZESZÓW: Próbowali uniknąć odsiadki. Nie udało się