17 października 2021, 05:31

Teraz

Fakty

A A A

OSINY: Zapomnieli powiadomić mieszkańców, że zamkną drogę?

„Niedopuszczalne jest postawienie nas wszystkich przed faktem dokonanym i całkowite zamykanie drogi bez wcześniejszego poinformowania zainteresowanych”- grzmi pod adresem starosty, Piotr Psikus burmistrz Kępna.

Chodzi o sytuacje związaną z całkowitym zamknięciem drogi powiatowej w kierunku Osin. Burmistrz Kępna skierował w tej sprawie pismo do starosty Roberta Kieruzala, jako inwestora przebudowy drogi, w którym sugeruje aby wyegzekwować od generalnego wykonawcy respektowanie wcześniejszych ustaleń i działań zgodnie z „dobrymi praktykami” przy prowadzeniu tego typu inwestycji.

- We wtorek (12.10) dowiedziałem się, że droga powiatowa w kierunku Osin została już całkowicie zamknięta. W konsekwencji tak nieodpowiedzialnych działań uczniowie ze Szklarki Mielęckiej, Borku Mielęckiego i Osin spóźnili się do szkół o około 30 minut. W pełni rozumiem docierające do Ratusza liczne pretensje rodziców których dzieci (często uczniowie klas I szkoły podstawowej), przez wiele minut zmuszone były oczekiwać na autobus, który nie z winy urzędu, nie mógł dojechać do celu na czas. Panie starosto nie tylko z obowiązujących przepisów, ale z dobrych praktyk przy prowadzeniu inwestycji wynika, że o wszelkich utrudnieniach należy informować wszystkie strony, których może to dotyczyć! - czytamy w oficjalnym piśmie skierowanym do Roberta Kieruzala.

- Jako karygodne uważam, że pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg zamiast niezwłocznie zająć się sprawą odesłali miejscową radną Rady Miasta do wykonawcy, podając numer telefonu pod który nie dało się dodzwonić! - grzmi burmistrz Psikus.

Burmistrz Kępna zaapelował do starosty o jak najszybsze spotkanie pracowników Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego z wykonawcą inwestycji, celem omówienia harmonogramu robót i ustalenia zasad informowania mieszkańców o planowanych postępach prac i kolejnych utrudnieniach.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl