13 czerwca 2021, 22:45

Teraz

11°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Agresor w areszcie

Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania zastosował Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec 24-letniego sprawcy przemocy domowej. Mężczyzna naruszył także nietykalność cielesną funkcjonariusza podczas interwencji, do której doszło w ostatni poniedziałek (7 czerwca). O jej przebiegu i efektach, aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.
- Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podejmowali czynności służbowe wobec 24-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, który od czerwca 2016 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Podczas przeprowadzanej tego dnia interwencji domowej mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, był pobudzony, nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, a ponadto naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Z uwagi na powyższe został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.
9 czerwca na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl