9 sierpnia 2022, 12:36

Teraz

21°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Awanse, nagrody i podziękowania dla policjantów

24 lipca 1919 roku powołano do życia polską Policję Państwową. Związane z tą rocznicą uroczystości odbywały się na terenie całego kraju. Podczas obchodów zorganizowanych w Ostrzeszowie, awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało 29 funkcjonariuszy.

Jak podkreślił w wystąpieniu otwierającym uroczystość komendant powiatowy Policji Dariusz Bieniek, jest to forma uhonorowania i podziękowania za rzetelną służbę oraz wyraz szacunku dla pracy mundurowych. W imieniu awansowanych przemawiała młodszy aspirant Magdalena Hańdziuk.
-Dzisiaj jest okazja do tego, aby poczuć dumę z naszej codziennej służby – powiedziała – Służby, która jest pełna wyzwań, odpowiedzialności i ciężkiej pracy, a chwile podniosłe, takie jak dziś, zdarzają się bardzo rzadko. Przyznane awanse na wyższe stopnie służbowe są dla nas nie tylko wyróżnieniem, ale i podziękowaniem za trud włożony w codzienną służbę, niesienie pomocy i zapewnienie bezpieczeństwa. Pokazują również innym policjantom, że właściwe wypełniania obowiązków służbowych znajduje uznanie u przełożonych. Pragnę jednocześnie zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości pracować równie sumiennie i jak najlepiej realizować zadania służbowe.
Szczególne wyróżnienie spotkało dwóch funkcjonariuszy, którzy udowodnili, że policjanci nie tylko stoją na straży ładu i porządku publicznego, ale również potrafią służyć ludziom w trudnych sytuacjach. 23 czerwca tego roku sierż. Piotr Pawłowski i sierż. Karol Stempień, patrolując ulicę Piastowską stali się świadkami zdarzenia, które dla jednego z mieszkańców mogło skończyć się tragicznie. Jadąc na rowerze nagle przewrócił się, uderzył głową o jezdnię i stracił przytomność. Widząc to, obaj policjanci natychmiast powiadomili służby medyczne i przystąpili do reanimacji mężczyzny. Przebieg zdarzeń przypomniał podinspektor Przemysław Bochyński.
-Podjęta błyskawicznie w sposób profesjonalny przez obu funkcjonariuszy akcja ratownicza zakończyła się sukcesem. Mężczyzna przed przyjazdem załogi Pogotowia Ratunkowego odzyskał przytomność i zaczął samodzielnie oddychać. Reanimacja wykonana przez obu policjantów była na tyle skuteczna, że jeszcze tego samego dnia mężczyzna, po udzieleniu mu medycznej pomocy opuścił miejscowy szpital i wrócił do domu. Postawa policjantów uratowała życie 61-letniemu mieszkańcowi Ostrzeszowa.
Biorąc powyższe pod uwagę Komendant Powiatowy wystąpił do Komendanta Wojewódzkiego o przyznanie funkcjonariuszom nagród pieniężnych za wzorowe pełnienie swoich zadań. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Tradycyjnie, z zaproszenia świętujących policjantów skorzystało wielu gości, w tym przedstawiciele samorządu powiatowego, samorządów gminnych, władz resortowych, służb, inspekcji i straży oraz instytucji, jednostek i organizacji współpracujących z Komedą Powiatową Policji w Ostrzeszowie. Głos zabierali m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb, starosta Lech Janicki oraz burmistrz Mariusz Witek.

Wykaz policjantów KPP w Ostrzeszowie przewidzianych do mianowania na kolejne stopnie w korpusach oficerskim, aspiranckim, podoficerskim i szeregowych Policji w 2016 roku

nadkomisarz policji

1.    kom. Tomasz Mielcarek

komisarz policji

1.    podkom. Radosław Szmaj - przedterminem

starszy aspirant policji

1.    asp. Jakub Jarosik
2.    asp. Waldemar Siwiec

aspirant policji
1.    mł. asp. Marcin Jastrzębski

młodszy aspirant policji

1.    sierż. szt. Magdalena Hańdziuk
2.    sierż. szt. Grzegorz Karczewski
3.    sierż. szt. Maciej Parzybok
4.    sierż. szt. Rafał Zawadzki

sierżant sztabowy policji

1.    st. sierż. Dominika Fraś
2.    st. sierż. Łukasz Klim
3.    st. sierż. Jakub Krysiński
4.    st. sierż. Marcin Parzybok

starszy sierżant policji

1.    sierż. Bartłomiej Karolak
2.    sierż. Mateusz Kozłowski
3.    sierż. Aleksander Maciejewski
4.    sierż. Maciej Mydlak
5.    sierż. Paweł Walczak
6.    sierż. Patryk Binczyk
7.    sierż. Artur Przybył

sierżant policji

1.    st. post. Krzysztof Kosmala
2.    st. post. Jarosław Paluch
3.    st. post. Dariusz Perka
4.    st. post. Filip Piasecki
5.    st. post. Jakub Szczepaniak
6.    st. post. Marta Wawrzyniak

starszy posterunkowy policji

1.    post. Damian Kaczocha
2.    post. Radosław Śniadecki
3.    post. Dawid Szmaj

Srebrny Medal za długoletnią służbę –     asp. szt. Piotr Zadka,

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl