28 stycznia 2022, 01:17

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Boisko, ciepłociąg i restauracja, czyli inwestycyjne plany ZEC

Budowa boiska na ulicy Tęczowej i ciepłociągu do nowopowstającej szkoły w Rojowie oraz rozbudowa i modernizacja restauracji „Zacisze” to priorytety Zakładu Energetyki Cieplnej w Ostrzeszowie na najbliższe kilkanaście miesięcy. Według wstępnych założeń, łączne koszty tych zadań to około pięciu milionów złotych. Zaawansowane są już procedury mające na celu wyłonić wykonawcę pierwszego w mieście pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Komisja wskazała już nawet zwycięzcę, ale firma, która znalazła się na drugim miejscu skorzystała ze swego prawa i poprosiła o możliwość przeanalizowania oferty konkurenta. Prezes ZEC Włodzimierz Drogi (na zdj.) przewiduje, że w najbliższych tygodniach dojdzie do podpisania umowy i rozpoczęcia prac.
-To będzie boisko o wymiarach 64mx100m, z bardzo dobrą jakościowo trawą – zapewnia prezes – Myślę, że wiele klubów z wyższej półki będzie przyjeżdżać do Ostrzeszowa i korzystać z naszych obiektów.
Na budowę boiska spółce udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie przekraczającej 900 tysięcy złotych, co stanowi prawie 50% kosztów. Środki te wpłyną w dwóch ratach, pierwsza w roku bieżącym, druga w 2018. Trwają obecnie ustalenia dotyczące wygospodarowania miliona złotych na wkład własny. Pod uwagę bierze się kilka opcji: budżet gminy, wsparcie zewnętrzne, kredyt bądź umorzenie podatku dla spółki.
-Jeżeli mamy dotację na atk wysokim poziomie, prawie 50% to nie można tych środków zmarnować – uważa W. Drogi – Tym bardziej, że sztuczne, oświetlone boisko pełnowymiarowe będzie w Ostrzeszowie jedno.
Kolejne poważne zadanie, przed którym stoi ZEC to doprowadzenie ciepłociągu do zespołu szkolno-przedszkolnego w Rojowie. 30 czerwca upłynie termin składania ofert w przetargu na wykonanie inwestycji. Wówczas okaże się, poniesienia jakich nakładów będzie ona wymagać.
-Jeżeli wzdłuż budowanego ciepłociągu będą osoby lub firmy zainteresowane podłączeniem się to nie ma żadnego problemu. Znacznie ograniczyłoby to emisję zanieczyszczeń na terenie naszego miasta - podkreśla W. Drogi.
Prawdopodobnie w przyszłym roku ruszy też, planowana od dawna, rozbudowa i modernizacja restauracji „Zacisze”.
-Plany są bardzo fajne, nowoczesne. Ma być to lokal na około dwieście osób, z możliwością podziału na kilka sal i zorganizowania kilku mniejszych imprez.
Wstępne szacunki wskazują na to, że zadanie pochłonie około dwóch milionów złotych. Łączna kwota wszystkich planowanych przez ZEC inwestycji to 8.600 tysięcy złotych.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~mira : A to Zacisze jest ZECu

    15:59, 23 czerwca 2017, | odpowiedz