24 stycznia 2021, 23:37

Teraz

-1°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Gmina pozyskała nowego inwestora

70 milionów złotych – tyle w najbliższych dwóch latach zamierza zainwestować firma, która właśnie, za 5.700.000 złotych, zakupiła 8,5 ha gruntów w ostrzeszowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Powstać mają tam dwie hale produkcyjne o łącznej powierzchni 30 tysięcy metrów kwadratowych, a co za tym idzie także nowe miejsca pracy. Inwestorem tym jest firma „Poprava”, o czym poinformował podczas specjalnej wideokonferencji burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak. Przedsiębiorstwo od lat zajmuje się produkcją wielkogabarytowych opakowań tekturowych dla odbiorców z całej Europy oraz Stanów Zjednoczonych.
- Produkcja nasz z roku na rok się zwiększa - powiedział właściciel firmy Zdzisław Poprawa. - W związku z tym kolejną inwestycją, którą planujemy rozpocząć wiosną będzie budowa nowego, dużego zakładu produkcyjnego. W pierwszy etapie będziemy budować halę o powierzchni 17 tysięcy metrów kwadratowych. Tę inwestycję planujemy zakończyć jesienią. Natomiast w 2022 roku zamierzamy przystąpić do drugiego etapu i wybudować kolejną halę i powierzchni około 13 tysięcy metrów kwadratowych.
Z. Poprawa zapewnia, że choć nowy zakład będzie w pełni zautomatyzowany to w planach przedsiębiorstwa jest zwiększanie zatrudnienia.
- Produkcja będzie dużo większa, więc pracownicy będą potrzebni – przekonuje.
Na budowie dwóch hal jednak nie koniec. Z zapowiedzi Z. Poprawy wynika, że na zakupionych działkach w przyszłości powstanie także fabryka tektury. Ma to zmniejszyć koszty produkcji i uniezależnić firmę od zewnętrznych dostawców. Burmistrz nie krył zadowolenia z tytułu pozyskania nowego, znaczącego inwestora dla gminy. Jego zdaniem to, ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w dobie pandemii i wiążącego się z nią kryzysu gospodarczego.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl