23 lipca 2019, 15:26

Teraz

23°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Kolejne dotacje na drogi do pól

830 tys. zł. - taka łączna kwota trafi w tym roku do sześciu gmin powiatu ostrzeszowskiego z tytułu dofinansowań do budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Podpisanie umów z wójtami i burmistrzami nastąpiło w Urzędzie Miasta i Gminy w Ostrzeszowie. Jak podkreślił wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, to już kolejne dotacje przekazane lokalnym samorządom powiatu ostrzeszowskiego. W latach 2011-2018 gmina Czajków otrzymała na ten cel 2 mln 200 tys. zł., gmina Doruchów - 928 tys., gmina Grabów - 1 mln 252, gmina Kobyla Góra - 1 mln 200 tys., gmina Kraszewice - 1 mln 700 tys., gmina Mikstat - 1 mln 256 tys., a gmina Ostrzeszów - 1 mln 271 tys. zł. Tegoroczne dofinansowania wynoszą od 120 do 144 tysięcy złotych. Wójt gminy Doruchów Urszula Kowalińska poinformowała, że pozyskana kwota przeznaczona zostanie na budowę jednej z dróg w Tokarzewie.
-Cieszymy się, że udało nam się pozyskać to dofinansowanie, oczywiście apetyty mamy na więcej, aczkolwiek dziękujemy za każdą pozyskaną dla naszej gminy złotówkę – dodaje wójt.
Jak dofinansowania spożytkowane zostaną w gminie Grabów nad Prosną? O tym burmistrz Maksymilian Ptak.
-Otrzymane środki przeznaczymy na wykonanie trzech dróg w: Dębiczu, Skrzynkach i Grabowie Wójtostwie. W każdej z miejscowości wykonamy po koło 300 metrów, czyli łącznie 900 metrów.
Kraszewicki samorząd zamierza z kolei wydać środki na modernizację dróg w Racławicach i Jaźwinach, w Czajkowie planuje się budowę dróg w Salamonach i Klonie, a w Mikstacie odcinek drogi w Kaliszkowicach Kaliskich. Najmniejsza dotacja 120 tys. zł, którą otrzyma gmina Ostrzeszów, wydana zostanie w Siedlikowie.
Fot. www.ostrzeszowinfo.pl 

Autor: