6 czerwca 2020, 01:38

Teraz

12°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Komendant Straży Miejskiej wiceburmistrzem Sycowa

Dotychczasowy komendant Straży Miejskiej w Ostrzeszowie Artur Drzyzga już 11 grudnia obejmie stanowisko wiceburmistrza Sycowa. Skorzystał z propozycji złożonej mu przez burmistrza Dariusza Maniaka.
Do pierwszego spotkania obu panów doszło podczas kampanii przed wyborami samorządowymi. Wówczas to D. Maniak promował swoją kandydaturę poprzez między innymi odwiedziny w domach. W ten sposób trafił także do państwa Drzyzgów, mieszkańców miejscowości Wioska. Jak przyznaje, rozmowa wywarła na nim spore wrażenie.
- Kompletnie nie znałem człowieka. Bardzo żywa i merytoryczna dyskusja z nim i jego żoną zapadła mi bardzo mocno w pamięć. To była dla mnie jedna z trudniejszych, bardzo merytorycznie zaawansowanych rozmów. Dlatego zapewne tak ją zapamiętałem, a przecież odwiedziłem setki mieszkańców w kampanii wyborczej.
Już po wygranych wyborach, D. Maniak zaczął zastanawiać się, komu powierzyć stanowisko zastępcy.
- Bardzo mi zależało, żeby to był człowiek doświadczony, który pracował w samorządzie, żeby tutaj mieszkał, żeby to była osoba stąd, zainteresowana tym, co się tutaj dzieje i myśląca podobnie do mnie.
Wtedy właśnie nowemu burmistrzowi przypomniała się z rozmowa z A. Drzyzgą i właśnie jemu postanowił zaproponować współpracę.
- Od samego początku wiedziałem, że podobnie myślimy o pewnych rzeczach, jeszcze kiedy nawet nie myślałem o nim jako o zastępcy. Później mu to zaproponowałem i dałem kilka dni na decyzję. Jak już ją podjął, bardzo mu zależało, aby dać mu czas na zorganizowanie pracy dla swoich kolegów ze straży miejskiej. Dlatego, na jego prośbę przesunęliśmy datę dołączenia do mojego zespołu na 11 grudnia.
Sam A. Drzyzga nie kryje, że propozycja go zaskoczyła.
- To nie była prosta sprawa. Okres, kiedy zachodzą zmiany w Urzędzie Miasta i Gminy w Ostrzeszowie jest trochę niefortunny. Niektórzy nawet mi zarzucali, że to wygląda, jakbym chciał zostawić straż miejską. Z ciężkim sercem muszę przyznać, że tak to może być postrzegane, ale absolutnie tak nie jest. Burmistrz Sycowa dał mi czas na pozamykanie pewnych spraw, o co go prosiłem. To nie jest tak, że wziąłem plecak i zniknąłem. Mam czas na zamknięcie roku. Jesteśmy po kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji. Trzeba pewne rzeczy tak poustalać, aby do momentu, kiedy zostanie powołany nowy komendant, one toczyły się same. Zostaje czterech strażników. Oni dadzą sobie radę, są doświadczeni.
Zdaniem A. Drzyzgi, to, czego nauczył się podczas całej swojej kariery zawodowej, najpierw jako żołnierz, a potem komendant straży miejskiej, pozwoli mu z powodzeniem realizować obowiązki wiceburmistrza.
- Nie ukrywam, że wiedza z Ostrzeszowa jest dla mnie pewnym wzorcem – podkreśla. – Ostrzeszów ma dobrą opinię w środowisku, że tak powiem, poza ostrzeszowskim. Jest postrzegany jako prężne miejsce, miasto i gmina. Proszę zobaczyć, ile firm zostało stworzonych. Ostrzeszów wydaje się niewielką miejscowością, ale Oleśnica, Kępno, czy Syców zazdroszczą Ostrzeszowowi.
Mimo to A. Drzyzga zdecydował się opuścić miejsce pracy, w którym spędził ostatnie dziewięć lat. Jak twierdzi, w poszukiwaniu nowych wyzwań.
- Doszło do mnie, że życie jest tylko jedno, nie mam nic do stracenia, spróbuję. Dam radę, nie ma innego wyjścia. Mam wiedzę i umiejętności. Żeby mi tylko sił wystarczyło. Zarówno burmistrz, jak i wiceburmistrz nie robią wszystkiego. Chodzi o dobrą atmosferę pracy i dobre jej zorganizowanie.
Wiadomo już, że burmistrz z wiceburmistrzem podzielą się zakresem obowiązków. Aktualnie prowadzą rozmowy dotyczące szczegółów współpracy.
- Burmistrz Maniak jest człowiekiem otwartym, bardzo otwartym i to jest jego główny atut – uważa A. Drzyzga – Jest taką niezapisaną księgą. Ma swoje pomysły, ale przede wszystkim jest otwarty. Lubię ludzi otwartych, nie lubię ludzi, którzy przeczytali jedną książkę i tą jedna książką chcą zbawić świat. Myślę, że będzie to dobra współpraca.
Dodajmy, że burmistrz D. Maniak zamierza dołożyć starań, by kontakty pomiędzy Sycowem a Ostrzeszowem były odtąd częstsze

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Koza : Szczerze mówiąc jestem bardzo miłe zaskoczona i gratuluję mieszkańcom Sycowa wyboru burmistrza. Wszędzie ustawi i znajomości a tu proszę, uczciwość. Podziwiam.

    11:48, 7 grudnia 2018, | odpowiedz