29 stycznia 2022, 01:45

Teraz

-1°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Liceum powróci do biegowych tradycji?

Jest szansa na odrodzenie się tradycji organizowanie biegów przełajowych przez I Liceum Ogólnokształcące w Ostrzeszowie. Chęć współpracy formalnie zadeklarowało Stowarzyszenie „Crossy Ostrzeszowskie”, a sprawa ma związek z planami budowy przy ogólniaku nowoczesnego boiska. Przypomnijmy, że Powiat Ostrzeszowski postanowił ubiegać się o dofinansowanie inwestycji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Trudno się dziwić, ponieważ źródło to daje możliwość pokrycia aż 85% kosztów danego zadania. Aby jednak móc liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku, konieczne było znalezienie partnera, który miałby pomóc w interesujący i pożyteczny sposób wykorzystywać nowy obiekt. W ogłoszonym naborze swoją ofertę złożyło tylko Stowarzyszenie „Crossy Ostrzeszowskie”. Organizacja zaproponowała powrót do organizowania przez I Liceum Ogólnokształcące cyklicznej imprezy biegowej. Na takiej współpracy skorzystać mogłyby obie strony.
-Gdyby spojrzeć na strukturę uczestników Crossu Ostrzeszowskiego, to można zobaczyć bardzo dużo dzieci z podstawówek i gimnazjów, a na poziomie licealnym już mniej - zauważa Marzena Pomorska, asystentka Starosty Ostrzeszowskiego – Zorganizowanie szkolnych crossów mogłoby być przyczynkiem do zachęcenia młodzieży do udziału w Crossie Ostrzeszowskim. To jest argument i myślę, że m.in. z tego względu Stowarzyszenie „Crossy Ostrzeszowskie” było zainteresowane współpracą z Powiatem Ostrzeszowskim, żeby zaszczepić ideę sportów biegowych wśród młodzieży.
W ostatnich dniach lipca powiat złożył wniosek o dofinansowanie budowy boiska. Całkowity koszt projektu to ponad 746.580zł.
-Gdyby się udało, to kwota dofinansowania wyniosłaby 634.593zł. - dodaje M. Pomorska – Przygotowując studium wykonalności inwestycji  rozważaliśmy różne opcje. Wariant zakładający odtworzenie warstwy nawierzchni asfaltowo-betonowej, czyli coś takiego, co mamy w tej chwili oraz zamontowanie sprzętu sportowego typu bramki, kosze do koszykówki kosztowałby tyle, ile nasz wkład własny w to wielofunkcyjne, kompleksowe boisko, czyli około 112 tysięcy złotych.
Lepiej więc podjąć starania o dofinansowanie. O tym, czy zostanie ono przyznane, dowiemy się najprawdopodobniej pod koniec bieżącego roku.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl