17 kwietnia 2024, 07:41

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Mariusz Witek ponownie kandydatem na burmistrza

Mariusz Witek zamierza odzyskać fotel burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów. Swój start w wyborach ogłosił w mediach społecznościowych i potwierdził podczas konferencji prasowej w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych. W trakcie tej ostatniej zaprezentowano także innych kandydatów z list komitetu Trzecia Droga - Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe. Podczas spotkania z dziennikarzami lokalnych mediów M. Witek przedstawił dziesięć swoich głównych założeń programowych. Pierwsze z nich dotyczy zagospodarowania wzniesienia Bałczyna na cele związane ze sportem i rekreacją.
- Wszyscy wiemy, że na Bałczynie jest już punkt widokowy. Swego czasu wielu mieszkańców marzyło, żeby powstało tam miejsce wypoczynku i rekreacji, a jak aura pozwoli, to może nawet wrócimy do zawodów narciarskich na tej górze – oświadczył. - Na pewno taki ośrodek będzie służył wszystkim mieszkańcom, w tym dzieciom i młodzieży.
Kolejny priorytet kandydata na burmistrza to zielona energia, a w tym kontekście także geotermia. Jak powiedział, chciałby, aby zawitała ona do każdego domu na terenie gminy. M. Witek zamierza ponadto doprowadzić do rewitalizacji śródmieścia i, jak to ujął, ożywienia rynku oraz jego okolic, a także reorganizacji strefy płatnego parkowania.
- Zdecydowane nie mówimy spalarni śmieci – podkreślił. - Na dzień dzisiejszy technologia pozwala nam, aby śmieci pozbywać się w całkiem inny sposób i również zamieniać to na energię, która będzie nam służyć.
Jako jeden ze swoich celów na nadchodzącą kadencję M. Witek wskazuje także utworzenie miejskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt i aktywny udział miejscowych sołectw w programie „Pięknieje wielkopolska wieś”.
- Będziemy starać się, aby dla naszych mieszkańców była jedna godzina wolna w płatnej strefie parkowania – deklarował. - Może trzeba też zastanowić się nad abonamentem dla seniorów.
W swoim programie wyborczym M. Witek umieścił również realizację nowych projektów społecznych, zdrowotnych i edukacyjnych. Konferencja prasowa służyła ponadto przedstawieniu kandydatów na radnych Rady Miejskiej w Ostrzeszowie. I tak w okręgu numer 1 będą to: Mieczysław Mądry (numer 1 na liście) oraz Małgorzata Wichnowska, Martyna Stefańska, Tomasz Pasiak, Paweł Gruchała, Agnieszka Kinastowska, Tadeusz Łukasik i Mariusz Piaskowski; w okręgu nr 2 Tomasz Połomski (numer 1 na liście) oraz Tomasz Kajser, Wioletta Szkopek, Michał Rybczyński, Anna Niesobska, Jolanta Szałkowska, Jakub Błoch, Natalia Mazurkiewicz, Kornelia Witek- Jeżewska, natomiast w okręgu nr 3: Mariusz Witek (numer 1 na liście) oraz Kazimierz Jurkiewicz, Katarzyna Nowak, Dorota Dera, Andrzej Nasiadek, Jadwiga Cybulska, Konrad Jankowski, Dorota Rosada, Krzysztof Kaczorowski, Rafał Jeżewski.


Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl