26 stycznia 2021, 12:07

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Ministerstwo dofinansuje przebudowę boiska

Na tę informację czekało wielu mieszkańców Ostrzeszowa. Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie rozpatrzyło wniosek Zakładu Energetyki Cieplnej i przyznało dofinansowanie na przebudowę boiska piłkarskiego na ul. Tęczowej. Dzięki temu, już w przyszłym roku powstanie tam pełnowymiarowy obiekt sportowy ze sztuczną nawierzchnią. Wniosek o dofinansowanie renowacji boiska przy ul. Tęczowej złożony został 30 marca bieżącego roku. Po pół roku oczekiwania, do Ostrzeszowa dotarła wiadomość, że Ministerstwo Sportu i Turystyki postanowiło przyznać na ten cel 901.400zł. Co prawda wniosek opiewał na kwotę nieco większą, ale i tak można mówić o sporym sukcesie. Przed Zakładem Energetyki Cieplnej teraz przygotowanie i przeprowadzenie procedury przetargowej, mającej na celu wyłonienie wykonawcy inwestycji.
-Trzecie boisko, które było w najgorszym stanie nabierze nowej świetności – przekonuje prezes ZEC Włodzimierz DrogiZyskamy sztuczną murawę z prawdziwego zdarzenia, podobną jak na „Orliku”, ale to boisko będzie większe. Myślę, że będzie służyło naszej sportowej braci, klubom, młodzieży. Nie będzie już problemów i kłótni, tak jak to było w latach poprzednich, o to, kto i gdzie ma trenować.
Zdaniem prezesa Drogiego, przyznane dofinansowanie pokryje około pięćdziesięciu procent kosztów zadania. Według wstępnych szacunków, nakłady na boisko powinny kształtować się bowiem na poziomie dwóch milionów złotych.
-Teren trzeba zrekultywować, odwodnić i przygotować – dodaje W. Drogi – Jest trochę niezbędnych prac, które nie zostały zakwalifikowane do dofinansowania. Pokrycie ich kosztów spadnie na nas.
ZEC liczy na to, że całą potrzebną na inwestycję kwotę uda mu się zgromadzić dzięki zewnętrznym funduszom, wsparciu finansowemu z budżetu gminy bądź preferencyjnej pożyczce. Rozstrzygnięcia przetargu należy spodziewać się w grudniu tego roku. W 2017 zadanie ma zostać sfinalizowane.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl