16 kwietnia 2021, 13:38

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Nauczyciele mogą wnioskować o dotacje na sprzęt

Nauczyciele prowadzący zdalne lekcje mogą teraz ubiegać się o wsparcie finansowe w wysokości do 500 złotych na zakup sprzętu komputerowego. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał minister edukacji narodowej. Otrzymane środki można przeznaczyć na urządzenia umożliwiające bądź ułatwiające nauczanie na odległość, począwszy od laptopa i komputera stacjonarnego, poprzez router i drukarkę, po myszkę i statyw. Wystarczy do 7 grudnia złożyć u dyrektora danej szkoły publicznej bądź niepublicznej odpowiedni wniosek, dołączając do niego paragon lub fakturę, które potwierdzą dokonany zakup. Refundacji podlegają zakupy dokonane pomiędzy 1 września a 7 grudnia. Co ważne, wniosek taki złożyć można tylko w jednej placówce, na przykład tej, w której ma się najwięcej godzin lekcyjnych.
- Od 7 grudnia do 11 grudnia dyrektorzy muszą złożyć pełne listy nauczycieli ze swoich jednostek do organu prowadzącego, czyli gminy, wskazujące, którzy nauczyciele spełnili te wymagania - mówi Sławomir Cwojdziński, dyrektor Zakładu Obsługi Placówek Oświatowych w Ostrzeszowie. - Wszystkie organy prowadzące od 12 do 31 grudnia przekazują środki do dyrektorów, aby mogli nauczycielom zwrócić pieniądze.
Samorządy pieniądze na ten cel otrzymać mają do końca listopada. Na konta nauczycieli powinny natomiast trafić do 31 grudnia.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl