24 stycznia 2021, 22:58

Teraz

-1°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Nie bądźmy obojętni

Nie bądźmy obojętni, reagujmy i pomagajmy osobom szukającym schronienia w pustostanach, niezabezpieczonych budynkach użytku publicznego czy na klatkach schodowych. Widzisz osobę potrzebującą pomocy – zadzwoń! - apeluje Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie i jej oficer prasowy Magdalena Hańdziuk.
- W związku z nastaniem okresu jesiennego, a wraz z nim spadku temperatur, apelujemy o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, przebywające na dworze od dłuższego czasu, a także na osoby w podeszłym wieku w naszym otoczeniu, mieszkające samotnie czy nieporadne życiowo. W przypadku ujawnienia osób szukających schronienia w pustostanach czy innych miejscach ogólnodostępnych, w tym na terenach ogródków działkowych lub posiadania informacji o miejscu przybywania takiej osoby, prosimy o niezwłocznie zgłoszenie tego faktu pod numerem telefonu 112 lub u pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej.
Funkcjonariusze pełniący służbę patrolową będą zwracać szczególną uwagę na miejsca użyteczności publicznej pod kątem osób tam przebywających. Obowiązek dotarcia i kontrolowania sytuacji osób mogących mieć trudności z egzystencją w tym trudnym okresie będzie spoczywać przede wszystkim na dzielnicowych.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl