21 lutego 2020, 16:36

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Osiem papug zginęło w pożarze

Osiem papug falistych zginęło w pożarze, który w środowy wieczór (6 listopada) wybuchł w piwnicy domu jednorodzinnego na ul. Bolesława Prusa w Ostrzeszowie. O szczegółach zdarzenia, Radosław Gatkowski – oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
-Na miejscu zastaliśmy dym wydobywający z pomieszczenia piwnicy, natomiast dwie osoby znajdowały się na balkonie budynku. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu gazu oraz prądu, ratownicy szybko udali się do budynku w celu zlokalizowania pożaru. Kolejni ratownicy natychmiast udali się do osób poszkodowanych, aby udzielić im pierwszej pomocy i ewakuować ich do strefy bezpiecznej. Pożar został ugaszony, wszystkie pomieszczenia przewietrzone, a osoby poszkodowane przekazane zespołom ratownictwa medycznego. Straty, jakie poniesiono w wyniku pożaru wyniosły około sześciu tysięcy złotych, a na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG Ostrzeszów w sile siedmiu strażaków.
Najpoważniejsze straty wiążą się ze śmiercią papu, ale spaleniu uległy także meble znajdujące się w piwnicy. Na szczęście zdrowiu i życiu domowników nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.  

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl