29 stycznia 2022, 02:35

Teraz

-1°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Pijane rowerzystki zatrzymane

Dwie rowerzystki zatrzymali w miniony piątek w godzinach nocnych funkcjonariusze z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Jedna z kobiet kierowała rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości, druga to osoba niepełnoletnia.

Do zdarzenia doszło na ul.Kościuszki.W trakcie kontroli od kobiet czuć było woń alkoholu dlatego poddano je badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jedna z kobiet, 28-letnia mieszkanka Ostrzeszowa, kierowała rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,30 mg/l, natomiast druga - 15-letnia dziewczyna, mieszkanka Rojowa - znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu, tj. 0,18 mg/l. Po wykonanych przez funkcjonariuszy czynnościach osoba nieletnia została przekazana pod opiekę rodzica. W stosunku do 30-letniej kobiety wszczęte zostanie postępowanie wyjaśniające w sprawach o wykroczenie, natomiast 15-latka odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~do piwosz rowerowy : Rower to taki sam pojazd, jak każdy inny i kierującego obowiązuje stosowanie się do przepisów kodeksu drogowego. Koniec i kropka. Co to zatem za głupie pytanie

    17:20, 25 lipca 2016, | odpowiedz
  • ~piwosz rowerowy : można po pijaku jeździć rowerem czy nie

    14:56, 25 lipca 2016, | odpowiedz
  • ~J : To wkońcu 28 czy 30sto latka

    09:53, 25 lipca 2016, | odpowiedz