29 stycznia 2022, 02:17

Teraz

-1°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Pojadą zabezpieczać wizytę Papieża

Czterech funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zostało wydelegowanych do zabezpieczania Światowych Dni Młodzieży, które już 26 lipca rozpoczną się w Krakowie.

Jak powiedział nam komendant powiatowy Policji Dariusz Bieniek, wcześniejsze zapowiedzi wskazywały na to, że w zabezpieczanie wydarzeń związanych z pobytem w Polsce Ojca Świętego zaangażowanych będzie więcej jego podwładnych.
-Całe szczęście, okazało się, że nie będzie to tak liczna grupa - dodał - Kierujemy dwóch policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy udają się oznakowanym radiowozem zabezpieczać ulice Krakowa oraz dwóch policjantów pionu kryminalnego, którzy tam na miejscu będą realizowali swoje zadania.
Swoich przedstawicieli będą miały w Krakowie także pozostałe wielkopolskie komendy powiatowe.
-Kierownictwo Komendy Wojewódzkiej przyjęło zasadę, że funkcjonariusze będą wysyłani proporcjonalnie do stanu ilościowego, etatowego. Jednostki większe muszą automatycznie wysłać więcej policjantów. My jesteśmy jednostką mniejszą, więc wysyłąmy ich niewielu. Nie ukrywam, że staraliśmy się z policjantami rozmawiać. Pytaliśmy, którzy wyrażają wolę i chęć do takiego wyjazdu. Nie było potrzeby wydawania twardego i stanowczego rozkazu. Policjanci sami się zgłosili i na własną prośbę udają się zabezpieczać wizytę Papieża.
Światowe Dni Młodzieży potrwają do 31 lipca. W ich zabezpieczanie zaangażowanych ma być blisko 12 tysięcy policjantów.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl