11 sierpnia 2020, 02:40

Teraz

21°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Policja będzie znakować rowery

Okres wakacyjny to również czas, w którym Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowuje zwiększoną liczbę kradzieży rowerów.

Doświadczenie pokazuje, że najczęściej łupem sprawców kradzieży padają pojazdy pozostawione bez zamknięć, na przykład obok sklepu, przed blokiem, oparty rower o uliczną lampę, a także pozostawiony rower na klatce schodowej.

Pamiętajmy, że kradzież mienia można w znacznym stopniu ograniczyć. Właściwe zabezpieczenie roweru nie wymaga ogromnego wysiłku i nie ogranicza czasowo. Czynność zapięcia roweru kłódką trwa tylko chwilę.Oznakowanie rowerów służy przeciwdziałaniu ich kradzieży oraz ułatwia identyfikację oraz zwrot przedmiotu właścicielowi w przypadku jego utraty. Oznakowanie jednośladu nie zwalnia właściciela pojazdu z właściwego jego zabezpieczania, tj. zamknięcie roweru zapięciem, kłódką.Organizowana akcja jest zupełnie bezpłatna, adresowana jest do wszystkich mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego - mówi sierż.Martyn Kowalczyk z KPP.

Wszyscy chętni mogą zgłosić się do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej 27 w każdy czwartek w godzinach 11:00 – 13:00.  Zainteresowani powinni mieć przy sobie dokument tożsamości i w miarę możliwości kartę gwarancyjną roweru.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl