8 grudnia 2021, 11:00

Teraz

-3°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Senator spotkał się z dziennikarzami

-Gwarantuję, że ta inwestycja zostanie w pełni przeze mnie poparta – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Mikołajczyk podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Ostrzeszowie. Była to odpowiedź na pytanie dotyczące budowy drogi S11, ujętej w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Parlamentarzysta zadeklarował wspieranie i podejmowanie działań mających na celu intensyfikację przygotowań do realizacji tej inwestycji, ale jednocześnie dodał.
-Musimy mieć świadomość, że środki przeznaczone na drogi są takie, a nie inne, więc każdy w swoim okręgu widzi swoją drogę i dla niego ona jest najważniejsza. Cieszy fakt, że jest już nie światełko, a światło w tym tunelu i będzie to docelowo realizowane.
Podczas spotkania z dziennikarzami Ł. Mikołajczyk poruszył także kilka innych tematów. Rozpoczął od reformy oświaty, przekonując, że, wbrew obawom, nie spowodowała ona zwolnień wśród nauczycieli.
-Widzę to po Ostrowie Wielkopolskim, którym z racji tego, że ta mieszkam i byłem tam dyrektorem szkoły jest mi najbliższy, jeśli chodzi o oświatę. W niektórych szkołach przyjęto około 17-18 nauczycieli. To pokazuje, że zapotrzebowanie jest.
Senator dziękował także samorządom za odpowiednie przygotowanie szkół do nowych warunków. Jako przewodniczący Senackiego Zespołu Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym, zwracał uwagę, że do najgroźniejszych obecnie uzależnień należy infoholizm, czyli uzależnienie od Internetu, gier komputerowych itp. Z inicjatywy tego zespołu ogłoszony został konkurs pod hasłem „Hejter, haker i e-obywatel”, skierowany do uczniów powyżej trzynastego roku życia. Ich zadaniem jest napisanie tekstu nawiązującego do trzech tytułowych słów.
-Bardzo zależy mi na tym, aby w dzisiejszych czasach, kiedy mowa nienawiści jest tak powszechna i bardzo przekłada się na świat wirtualny, zobaczyć i przeczytać, co mają na ten temat do powiedzenia młodzi ludzie. Co możemy zrobić, aby tego internetowego hejtu i hakerstwa było mniej . Konkursowe prace należy przesyłać na adres Senatu RP do 15 października. Na zwycięzców czekają m.in. nagrody w postaci dwudniowych, pełnych atrakcji pobytów w Warszawie.  Kolejny temat poruszony przez Ł. Mikołajczyka to rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym, który ruszył 1 października.
-On składa się z dwóch części. Z rejestru z dostępem ograniczonym i z rejestru publicznego. Do tego publicznego mamy wszyscy dostęp. Natomiast w ograniczonym jest znacznie więcej informacji i do niego mają dostęp przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi, m.in. dyrektorzy szkół, czy też organizatorzy wypoczynku dla dzieci.
Senator poinformował ponadto o planach utworzenia Internetowego Portalu Doradczego.
-Projekt ma na celu umożliwienie głównie studentom i uczniom prowadzenie dyskusji, zgłaszanie pomysłów i projektów oraz opiniowanie spraw bieżących będących przedmiotem prac parlamentarnych – wyjaśnia parlamentarzysta.
Według zapowiedzi Ł. Mikołajczyka, jeszcze w tym roku odbędzie się w Ostrzeszowie kolejne otwarte spotkanie z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości. Planowane jest także szkolenie dla mieszkańców powiatu, mające na celu pogłębienie ich świadomości prawnej.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl