7 lipca 2020, 06:51

Teraz

12°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Śmiertelnie potrącił i odjechał

Ostrzeszowska policja poszukuje sprawcy śmiertelnego wypadku, do którego doszło w środę (13 listopada) po godzinie 18.00 na drodze krajowej nr 11 w Ostrzeszowie. O szczegółach tego tragicznego zdarzenia oraz dotychczasowych ustaleniach mówi Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
- Skierowani policjanci na miejsce wypadku wstępnie ustalili, że 49-letni mężczyzna (mieszkaniec Ostrzeszowa) przechodząc przez jezdnię na oświetlonym i oznakowanym przejściu dla osób pieszych został potrącony przez pojazd osobowy, którego kierujący nie zatrzymał się i uciekł z miejsca zdarzenia. Prawdopodobnie uciekinier oddalił się w kierunku Ostrowa Wlkp. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. Pozostawione ślady na miejscu wypadku wskazują, że sprawca poruszał się pojazdem koloru granatowego najprawdopodobniej o marce citroen lub peugeot. W chwili obecnej funkcjonariusze pracują nad sprawą oraz sprawdzają wszystkie szczegóły zdarzenia, które mogą pomóc w zatrzymaniu sprawcy śmiertelnego potrącenia mężczyzny. Jednocześnie apelujemy i zwracamy się do świadków oraz osób mogących pomóc w ustaleniu sprawcy tego wypadku o kontakt osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej 27, lub telefonicznie pod numerem: 62-732-42-11, 62-732-42-71.
Mundurowi biorą pod uwagę wszystkie otrzymane informacje, które następnie weryfikują ze wstępnymi ustaleniami w sprawie tego tragicznego w skutkach wypadku.
Fot. www.ostrzeszowinfo.pl

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl