1 czerwca 2020, 11:10

Teraz

15°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Wspólnie dla wsi

W środę (27 marca) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”. Adresatami przekazywanych w jego trakcie informacji byli przede wszystkim rolnicy. Organizatorem spotkania było powiatowe biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a prelegentami przedstawiciele instytucji działających na rzecz obszarów wiejskich.
-Wszystkie te instytucje są związane z rolnictwem, z bezpieczeństwem na tym terenie, jak KRUS czy Straż Pożarna - mówi dyrektor powiatowego biura ARiMR Andrzej Manikowski – Chcieliśmy, jak zawsze, zaprezentować to, co w danym rolnikom proponujemy nie tylko rolnikom, ale też mieszkańcom terenów wiejskich ogólnie rzecz biorąc.
Zachęcano m.in. do korzystania ze specjalnej aplikacji, pozwalającej załatwić wiele spraw bez osobistego kontaktu z biurem Agencji.
-Poprzednio trzeba było przyjść do biura powiatowego, żeby wyrejestrować lub zarejestrować zwierzę czy zgłosić urodzenie lub padnięcie zwierzęcia. Teraz można przez portal IRZ plus przekazać nawet spis stanu stada, który się sporządza na koniec roku. To jest duże ułatwienie dla producentów – uważa A. Manikowski.
Za pośrednictwem Internetu można już także złożyć wniosek o przyznanie płatności obszarowych, do czego zachęca Krzysztof Żok – zastępca dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
-Zapraszam wszystkich rolników, aby nie czekali ze złożeniem swojego wniosku obszarowego do 15 maja, tylko już dzisiaj odwiedzali biura powiatowe Agencji, doradców rolniczych i ten wniosek złożyli za pośrednictwem systemu e-wniosek plus.
Aktualnie powiatowe biura Agencji przyjmują wnioski w ramach wielu programów dedykowanych rolnikom. Warto więc śledzić jej strony internetowe.
Fot. www.powiatostrzeszowski.pl

Autor: