BARANÓW: Sobotnie koncerty na Muratorze
14 czerwca 2026, 09:12
Imieniny:Bazylego, Elizy, Justyny
Teraz
Jutro
Miniony weekend na drogach powiatu ostrzeszowskiego upłynął pod znakiem kilku niebezpiecznych zdarzeń. W ich wyniku jedna osoba trafiła do szpitala, a sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami karnymi.
Do najpoważniejszego zdarzenia doszło 24 kwietnia o godzinie 5:25 w miejscowości Ligota.
Jak ustalili funkcjonariusze, 44-letni mieszkaniec Inowrocławia, wykonując manewr cofania pojazdem marki Renault, doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklem marki Honda, którym kierował 53-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra -mówi asp.sztab.Magdalena Handziuk z KPP w Ostrzeszowie.
Motocyklista został przetransportowany do szpitala, gdzie stwierdzono u niego obrażenia ciała poniżej 7 dni. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.Tego samego dnia, o godzinie 9:50, w miejscowości Grabów Wójtostwo doszło do kolejnego zdarzenia drogowego.
55-letnia mieszkanka gminy Grabów nad Prosną, kierując pojazdem marki Audi, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Opel, którym kierował 55-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego - tłumaczy Magdalena Handziuk.
Sprawczyni została ukarana mandatem karnym oraz punktami.Zaledwie kilka minut później, o godzinie 10:00, na ulicy Ostrzeszowskiej w Grabowie nad Prosną doszło do kolejnej kolizji. 82-letni mieszkaniec gminy Czajków, kierując pojazdem marki Volkswagen, podczas nieprawidłowo wykonanego manewru zawracania doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki KIA, którym kierowała 67-letnia mieszkanka Grabowa nad Prosną. Sprawca został ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi. Do ostatniego ze zdarzeń doszło również 24 kwietnia, o godzinie 22:20, w Ostrzeszowie na ulicy Piekary. 18-letni mieszkaniec gminy Mikstat, kierując pojazdem marki BMW, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i uderzył w elewację budynku. Kierujący był trzeźwy, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym oraz punktami.
22:11
wczoraj
BARANÓW: Sobotnie koncerty na Muratorze
19:31
wczoraj
TRZCINICA: Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich
16:44
wczoraj
WIERUSZÓW: Trwa strażacki weekend w Wieruszowie
10:37
wczoraj
REGION: Zmarł Marek Długaszewski, były właściciel Cegielni Podzamcze oraz społecznik
09:54
wczoraj
BARANÓW: Kosmiczna, klubowa noc na Muratorze